Meleg i Lukić srušili Slobodu

Borac, Banja Luka

MRKONJIC GRAD - Fudbaleri banjalučkog Borca u Mrkonjić Gradu pobijedili su prijateljskoj utakmici Slobodu 2:0.

Bila je dobra fudbalska predstava, u kojoj su Mrkonjićani bili ravnopravan protivnik na terenu. Šta vise u prvom poluvremenu napadači Slobode nisu realizovali četiri izgledne prilike.

S druge strane gosti iz Banjaluke, nakon greške domaće odbranu u 44. minuti dolaze u vođstvo od 1:0.Strijelac je bio Dejan Melek.

U drugom poluvremenu trener domaćih  Igor Mirković na teren je izveo kombinovan sastav, sa  pet kadeta. I trener gostiju Nemanja Miljanović, izmiješao je karte i u špic napada uveo Jovu Lukića.

U igri se nije osjetila neka razlika, jer su obe  ekipe igrale napadački.

Domaćini su pokušali da poravnaju rezultat, ali su i fudbaleri Borca opasno prijetili.

Tako je u 84 minuti neko od fudbalera Slobode u fazi napada izgubio loptu. Uslijedio je brz napad gostiju, dubinska lopta za Lukića koji je savladao Filipa Ratkovica.

I ako se radilo o prijateljskoj utakmici, više  od 500 gledalaca moglo je da  uživaju u  dobroj fudbalskoj predstavi.

Domaći fudbaleri su dobro parirali. Ohrabruje činjenica da se u igri Borca osjetila svježina i lepršavost i sigurno je da su dobro iskoristili petodnevne pripreme na Balkani i u Mrkonjić Gradu.

Ipak, sjenu na ovaj meč bacila je povreda kapitena i stopera Slobode Emilka Jankovića. Njemu je u jednom duelu iskočio zglob na nozi. Tek nakon ljekarskog pregleda i snimka  biće jasno o kakvoj se  povredi radi.

Sigurno je da za meč sa Čelincem nece biti u sastavu.

Fudbaleri i stručni stab Borca oduševljeni su uslovima i gostoprimstvom u Mrkonjić Gradu.

Oni se u ponedjeljak, nakon treniga na Balkani vraćaju za Banjaluku.