Bjelošev mat Tekstilcu

Fudbaleri Slavije su u petom kolu savladali Tekstilac sa 2:1 u Istočnom Sarajevu, a junak pobjede Sokolova je sjajni Nikola Bjeloš koji je postigao oba gola.

Na prvu šansu u ovoj utakmici čekalo se do 25. minute, i imali su je gosti. Iako je Slavija imala terensku inicijativu u ovom meču, nisu uspjevali ozbiljnije zaprijetiti golu Aleksandra Simića, a praktično iz prvog iole ozbiljnijeg napada Krojači dolaze u gol šansu. Miloš Čudić je izašao sam na golmana Nina Nedžibovića, ali je čuvar mreže Sokolova pročitao njegovu namjeru i zaustavio njegov šut.

Slavija uzvraća sa dva pokušaja Nikole Bjeloša, ali oba odlaze daleko od gola Aleksandra Simića, koji u prvom poluvremenu gotovo da nije imao posla. Tek, u 45. minutu Slavija upućuje i prvi šut u okvir gola, ali bilo je to praktično dodavanje Nikole Bjeloša za mladog golmana gostiju.

U finišu prvog dijela dolazi do pada u igri Slavije. Dosta grešaka je umalo prvo kaznio Ljubiša Reljić, koji je iz dobrih šansi dva puta izblokiran. Gosti su tu tražili i penal zbog igranja rukom, međutim Mladen Mirić im je samo pokazao da je to prirodni položaj i da se igra nastavi. Dosta su protestovali, ali od svega samo žuti karton za Zlatka Dusparu.

Što se nije desilo tada jeste dvije minute kasnije. Dobio je Zlatko Duspara loptu na svoje desno krilo, namjestio se na lijevu nogu i jako lijepo pogodio kontra ugao Nedžibovićevog gola za vodstvo od 1:0.

Ušla je Slavija mnogo ozbiljnije, angažovanije i agresivnije u drugo poluvrijeme, pa su se nizali šutevi prema golu Aleksandra Simića. Uradila je Slavija za deset minuta nastavka više nego za čitavo prvo poluvrijeme, a već u 48. minutu Nikola Bjeloš na muke stavlja Aleksandra Simića koji brani njegov šut sa dvadesetak metara. Odmah u sljedećem napadu Nikola Bjeloš je u solo prodoru, fauliran je na dvadesetak metara od gola, a onda sam i šutira, no preko gola.

U 52. minutu nova šansa za domaće. Milan Muminović se našao na lijevom krilu pred golom Simića, ali je šutirao pravo u dobro postavljenog čuvara mreže Krojača iz Dervente. Tri minute kasnije je i mlađi od braće Bjeloš u šansi, nema promjene rezultata.

I onda u 59 .minutu utakmice Slavija dolazi do izjednačenja. Najbolji igrač domaćih danas, Nikola Bjeloš je ušao sa lijevog krila u sredinu, sjajno šutirao desnom nogom sa nekih 26-7 metara, a lopta se od stative odbija u mrežu za izjednačenje.

Nakon postignutog gola Slavija nastavlja sa napadima. Vidjela je ekipa Bojana Regoje da su gosti energetski potpuno pali i ubacili su u brzinu više, te su se šutevi samo ređali pred golom Simića. Nakon što nije imao ništa posla u prvom poluvremenu, u drugom je postao najbolji i najzapaženiji igrač gostiju. Probao je i Nikola Baban sa distance, Simić je bio dobro postavljen, a šutevi Milana Muminovića i Nikole Bjeloša odlaze pored gola.

U 74. minutu Slavija ima dvije odlične šanse. Prvo je Dejan Bjeloš fauliran na 18 metara od gola gostiju, loptu je uzeo njegov brat Nikola, ali je živi zid odradio posao i lopta se odbija u korner. Nakon kornera, Goran Popović šutira glavom, a lopta odlazi pored lijeve stative Simićevog gola.

Tekstilac tek u finišu dolazi do daha. Lazar Vuković u 80. minutu prijeti iz slobodnog udarca sa tridesetak metara, lopta odlazi malo iznad prečke. Odmah je uzvratila Slavija dobrom kombinacijom Nikole Bjeloša i Vladana Mandića, ovaj drugi šutira, a gosti blokiraju njegov udarac. Tražili su domaći penal zbog igranja rukom, ali Mladen Mirić kao i u prvom poluvremenu pokazuje da je to prirodni položaj ruke i da se igra nastavi.

Dvije minute kasnije uzvraća Tekstilac. Probao je Danilo Živanović, a Nino Nedžibović upisao još jednu intervenciju pored svoga imena. Nakon toga Slavija kreće u posljednju ofanzivu po drugi pogodak i uspjeva do njega doći. Golu su prethodile fantastične šanse u 83. minutu. Prvo je Jovan Bokić šutirao sjajno lijevom nogom, a Aleksandar Simić sjajnom paradom čuva svoju mrežu. Lopta se odbija do Muminovića kojem Simić ulazi u šut i odbija loptu, a ona se odbija do Avdalovića koji ne uspjeva pogoditi nebranjenu mrežu. U narednom napadu Slavija ipak dolazi do vodstva. Goran Galešić je u kaznenom prostoru oborio Avdalovića, a Mladen Mirić je pokazao na penal kojeg u gol pretvara najbolji igrač Slavije danas, Nikola Bjeloš pogađa za 2:1.

Do kraja utakmice nije bilo promjena, ostalo je 2:1 za Slaviju za treću pobjedu u sezoni.

SLAVIJA – TEKSTILAC 2:1 (0:1)