Zrinjskom bodovi u Trebinju (video)

Nakon uzastopnih remija sa Tuzla Sitijem i Posušjem, fudbaleri Zrinjskog večeras su se vratili na pobjednički kolosijek i pobjedom od 1:0 na gostovanju kod Leotara upisali su svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu.

Zrinjski je ušao u duel kao priličan favorit, ali gosti su u svakoj utakmici ove sezone uspjeli nadigrati svoje protivnike, a zbog velikog broja promašaja u polovini dosad odigranih utakmica nisu ostvarili pobjede. Zbog toga je trener Sergej Jakirović malo izrotirao ekipu, pa su mladi Madžid Šošić i Danilo Šipovac dobili mjesto u prvih 11.

Bio je gostujući tim od početka utakmice dominantan, ali ponovo je imao problem sa realizacijom i propustio je nekoliko dobrih šansi. Najbliže golu bili su gosti već u šestoj minuti, kada Bilbija spušta loptu za Juranovića, a ovaj snažnim udarcem trese prečku. U nekoliko narednih akcija, nisu se proslavili Bilbija i upravo Juranović, ali bilo je jasno da je pitanje momenta kada će Zrinjski načeti mrežu domaćina sa takvom igrom.

U 27. minuti, gosti su i zasluženo poveli. Bekić izvodi korner, gosti odigravaju kombinaciju, a na kraju poslije povratne lopte Dragan Juranović šutira sa distance. Risto Perišić koji je dotad odlično branio pokušava da uhvati loptu, ali mu ona nekako prolazi ispod tijela i prelazi crtu prije nego je Perišić uspio ponovo da je iskontroliše.

FK Leotar - HŠK Zrinjski 0:1 | 8. kolo m:tel PL BiH

Sažetak današnje utakmice 8. kola m:tel PL BiH protiv FK Leotar (1:0). #HŠKZ ⚪

Leotar 0 : 1 Zrinjski
Rudar Prijedor 3 : 0 Posušje
Radnik 1 : 3 Tuzla City
Sloboda 1 : 1 Borac
Široki Brijeg 0 : 0 Željezničar
Velež 1 : 1 Sarajevo