Laktaši slavili u Žeravici

Laktaši su u derbiju 5. kola, poslije preokreta, savladali Jedinstvo u Žeravici. Prvi su ozbiljnije zaprijetili gosti. Igrao se 27. minut kada je šut Milojevića odbranio Đakušić. Deset minuta kasnije u prilici su i domaći. Ilić izlazi sam na Vukovića i puca, ali golman Laktaša odlično brani. Jedinstvo je do gola stiglo u 42. minuti. Neoprezne goste kaznio je kapiten Škorić.

U prvoj minuti drugog poluvremena, blic-krig Laktašana. Radetić upošljava Zeleniku, koji pogađa za 1:1 i erupciju oduševljenja na stadionu Drago Kovačević. U 52. minuti lijepo je pogodio Babić, ali je ovaj pogodak gostiju poništen zbog ofsajda. U dobroj situaciji je u 67. minuti i Šavija, koji nakon kornera Milojevića šuta glavom za malo iznad gola. Jedinstvo je moglo do pobjede u 84. minuti, Škorić je proigrao Babića koji šutira preko gola. Ipak, do velike pobjede dolaze gosti minut kasnije. Zelenika se dobro snašao nakon centaršuta Milojevića, primirio loptu i zabio za laktaških 5/5.

Laktaši su na ovoj utakmici imali podršku oko 100 svojih navijača, kojima ovom prilikom zahvaljujemo na dolasku.

U narednom kolu dočekujemo Proleter iz Teslića.

JEDINSTVO: Đakušić, Petrović, Vranić, Ilić, Škorić, Babić, Petrović O, Behara (od 69. Pucarević), Milosavljević, Petković, Kovljen (od 69. Plavanjac). Trener: Dražen Dragosavljević

LAKTAŠI: Vuković, Jović, Telić, Šavija, Keleman, Arežina, Amidžić (od 67. Tučić), Radetić (od 79. Radić), Milojević, Babić (od 79. Lekić), Zelenika. Trener: Miljan Bajić

Izvor: Fejsbuk / Laktaši

Polet 1926 4 : 1 Ukrina
Čelinac 0 : 2 Dubrave
BSK 0 : 6 Sloboda
Sloga (T) 2 : 0 Željezničar
Jedinstvo 1 : 2 Laktaši