Šest isključenja u obračunu juniora Slavije i Sarajeva

Peto kolo Omladinske lige BiH grupa "Centar 1" donijelo je komšijski derbi Slavije i Sarajeva u Istočnom Sarajevu u konkurenciji kadeta i juniora.

U konkurenciji kadeta Sarajevo je slavilo sa 2:0. Već u 14. minuti gosti dolaze do vodstva. Nikola Pušara je nakon centaršuta pogodio vlastitu mrežu. Uzalud su bili ogromni protesti domaćih, tražili su očigledan ofsajd, međutim sudije su samo odmahnule rukom. Tačku na i stavio je Šehović u 58. minutu.

Čak šest isključenja podijelio je sudija Semir Sarajkić u duelu juniora. Prvo je u 38. minuti došlo do velike gužve u kojoj crvene kartone dobijaju domaći Gligor Jeremić, te gostujući Haris Šošić i Kemal Čaušević. Nakon toga, u 74. minuti crveni karton dobija Berin Džebić koji pravi penal igrajući rukom. Po završetku utakmice i DUšan Šehovac dobija crveni karton od strane danas jako slabog sudije Semira Sarajkića, koji je sa Mirzom Tičićem i Edinom Redžovićem u obje utakmice pokazao veliku dozu nesigurnosti sa nekoliko većih grešaka. Iz igre je, još u 33. minuti, isključen i službeni predstavnik domaćih.

Što se tiče igre, Sarajevo je u 28. minutu došlo do vodstva pogotkom Harisa Šošića. U 59. minutu Slavija dolazi do izjednačenja, a strijelac je Matija Jevtović. Mogli su domaći i do potpunog preokreta u 74. minuti iz penala, ali ga nije uspio realizovati Slobodan Vučinić.

SLAVIJA - SARAJEVO 1:1 (0:1) JUNIORI