U subotu i nedjelju 18. i 19. septembra igraju se utakmice 6. kola m:tel Prve lige FBiH, vodeći dvojac TOŠK i konjički Igman u ovom kolu gostuju, Tešnjaci u Travniku, Konjičani u Kaknju, na obje utakmice se očekuje se kvalitetan fudbal sa puno golova .
Trećeplasirani sastav Bratstva nakon ubjedljive pobjede u prošlom kolu u Bihaću 3:0 na svom terenu očekuje, naravno pobjedu protiv Tomislava, sa kojom bi potvrdili trijumf protiv Jedinstva, kao i bivši premijerligaš GOŠK u duelu sa hadžićkim Radnikom.
U Banovićima domaća Budućnost i Jedinstvo igraju „komšijski“ derbi po stanju na tabeli, domaći su na osmom mjestu, Bišćani su mjesto niže, oba sastava imaju po 6 bodova. Sedmoplasirano Goražde 6 bodova je domaćin petoplasiranoj ekipi OFK Gradina koja ima tri boda više od domaćeg sastava.
Derbi začelja se igra u Gradačcu, gdje domaća Zvijezda, 4 boda prima u goste prošlosezonskog premijerligaša Mladost DK koja je „fenjeraš“ bez ijednog boda, u Maglaju se takođe sastaju ekipe koji su loše startovali, Vis Simm Bau i Orašje.
Subota, 18. septembar u 16:00 sati,
Kakanj :FK Rudar - FK Igman , glavni sudija: Deni Ćatibović (Sarajevo), pomoćnici : Edin Redžović (Sarajevo) i Mirza Tičić (Sarajevo), 4. sudija : Ermin Hadžović (Sarajevo), delegat : Zlatan Pavlješević (Lukavac), posmatrač suđenja : Edis Zukić (Tuzla).
Gradačac : NK Zvijezda – FK Mladost DK, Darko Gedžić (Brčko), Adnan Ibrahimović (Brčko) i Josip Vorgić (Domaljevac), Juraj Kovčić (Prud), Miron Dujmenović (Bazik), Salem Kundo (Goražde).
Gračanica : NK Bratstvo - NK Tomislav , Ilija Orkić (Orašje), Perica Maskaljević (Donja Mahala) i Boris Bilješko (Novi Travnik), Antonio Tomić (Kreševo), Mato Itrić (Brčko), Nermin Paradžik (Goražde ).
Goražde : FK Goražde - OFK Gradina , Azem Karić (Zenica), Filip Jarić (Brčko) i Mario Grgić (Odžak), Nihad Ljajić (Sarajevo), Miro Pandžić (Sarajevo), Amir Medić (Ključ).
Banovići :FK Budućnost - NK Jedinstvo , Ismet Ibahimkadić (Tešanj), Alen Gluho (Sarajevo) i Anis Kalajdžić (Mostar), Emir Spahalić (Mostar), Armin Ćerić (Čapljina), Vedran Zovko (Mostar).
Maglaj : BFK Vis Simm Bau - NK Orašje , Jure Delić (Mostar), Antonio Mačinko (Čitluk) i Sehmin Hakalović (Konjic), Elvedin Tpouzović (Tuzla), Eldin Hodžić (Tuzla), Sead Muratović (Goražde) .
Travnik : NK Travnik - NK TOŠK, Semir Sarajkić (Sarajevo), Adnan Arfadžan (Jablanica) i Senad Aleta (Goražde), Mario Pejić (Grude), Ivan Tolić (Odžak), Darko Obradović (Stolac).
Nedjelja, 19.septembar u 16:00 sati, ,
Gabela : NK GOŠK – Radnik ,Edin Osmanović (Kalesija), Elmir Trgovčević (Tuzla) i Amir Hušidić (Velika Kladuša), Suad Nurić (Gračanica), Benjamin Terzić (Zenica), Mario Perić (Novi Travnik).
Zvijezda | 4 : 1 | Radnik |
Tomislav | 3 : 5 | TOŠK |
Jedinstvo | 1 : 0 | Gradina |
Orašje | 4 : 0 | Mladost |
Igman | 2 : 0 | Goražde |
Rudar | 4 : 1 | Travnik |
Simm Bau | 0 : 1 | GOŠK |
Budućnost | 3 : 1 | Bratstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Igman | 30 | 20 | 8 | 2 | 68 | |
2 | GOŠK | 30 | 19 | 9 | 2 | 66 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
4 | TOŠK | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
5 | Rudar | 30 | 15 | 7 | 8 | 52 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 3 | 13 | 45 | |
7 | Bratstvo | 30 | 13 | 5 | 12 | 44 | |
8 | Orašje | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
9 | Goražde | 30 | 11 | 5 | 14 | 38 | |
10 | Zvijezda | 30 | 8 | 9 | 13 | 33 | |
11 | Simm Bau | 30 | 8 | 8 | 14 | 32 | |
12 | Radnik | 30 | 6 | 13 | 11 | 31 | |
13 | Jedinstvo | 30 | 8 | 5 | 17 | 29 | |
14 | Travnik | 30 | 6 | 10 | 14 | 28 | |
15 | Mladost | 30 | 8 | 3 | 19 | 27 | |
16 | Tomislav | 30 | 6 | 4 | 20 | 22 |