Paunović slavio protiv Mitrovićevog Fulama, Bormut novi lider

FFoto: Sky Sports

Fudbaleri Redinga priredili su iznenađenje u osmom kolu Čempionšipa. Ekipa Veljka Paunovića savladala je Fulam Aleksandra Mitrovića sa 2-1.

Gosti su poveli u 15. minuti. Strijelac je bio Edžarija. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata. U 53. minuti, Edžarija postiže novi pogodak za 2-0. Do kraja susreta, domaći su samo smanjili. Mitrović je asistirao a Rodrigo pogoio.

Vest Brom ponovo nije slavio. Ekipa Valerijana Ismaela odigrala je 1-1 kod Prestona. Vajtmen je doveo domaće u vodstvo ali je Filips pogodio za 1-1. Kikseve Fulama i Vest Broma iskoristio je Bormut. Golom Bilinga savladali su Kardif sa 1-0 te su došli na prvu poziciju.

Barnsli i Blekburn odigrali su 0-0, Milvol i Kovnetri 1-1 a Blekpul je iznenađujuće savladao Midlzbro u gostima nakon preokreta sa 2-1.

Bormut ima 18 bodova dok po 16 imaju Fulam, Vest Brom i Koventri. Na dnu su Piterboro sa sedam, Hal sa pet te Notingem sa četiri boda.