Bod za rođendan

Fudbaleri Željezničara i Veleža remizirali su u slavljeničkoj atmosferi na stadionu Grbavica. U utakmici igranoj u okviru devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, oba tima su imala svoje prilike, ali je utakmica okončana rezultatom 0:0 što je ujedno i najrealniji ishod susreta.

Već u prvoj minuti Zajmović je pokušao ugroziti Bendera, no njegov udarac je otišao pored gola da bi osam minuta kasnije Mekić pokušao iz slobodnjaka, ali je Bogdanović bio siguran. U desetoj minuti utakmice Velež opasno prijeti. Radovac je uposlio Ćosića koji je šutirao, a sa gol linije loptu je izbacio Vrhovac. Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 15. minute utakmice kada je udarac Hasanovića otišao pored gola.

Tri minute poslije velika prilika za domaće. Nakon kornera Kosorić je šutirao, lopta je došla do Boje čiji udarac iz neposredne blizine zaustavlja Bogdanović. Igrala se 21. minuta kada je Vehabović pokušao ugroziti Bendera iz slobodnjaka, no golman Plavih je odbio loptu u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po gostujući gol što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Trener mostarskog tima je na početku drugog dijela napravio trostruku izmjenu, Isića, Hasanovića i Salčina su zamijenili Zvonić, Peco i Pršeš, a kao rezultat toga došla je i prilika u 48. minuti, no udarac rezerviste Demira Pece je otišao preko gola Bendera. Minutu poslije Bogdanovića je pokušao ugroziti i Subašić, ali njegov udarac je otišao pored gola gostujućeg čuvara mreže.

U 58. minuti Rođeni su opasno zaprijetili golu Bendera. Zajmović i Radovac su odigrali dupli pas, napadač Rođenih ubacio za Dejanovića koji je vratio loptu za Vehabovića, a on je šutirao pored gola. Minutu kasnije šutirao je i Zajmović, ali pored gola da bi u 66. udarac isprobao i Juričić, no lopta je završila u naručju golmana mostarskog sastava.

Igrala se 69. minuta kada je dosuđen penal za Željezničar nakon prekršaja na Bruni Zduniću, a loptu je uzeo Luka Juričić, no njegov udarac je otišao preko gola Slaviše Bogdanovića. Do kraja susreta obje ekipe su pokušavale pronaći put do pogotka, no nisu uspjeli, te je utakmica okončana neriješenim rezultatom.

Željezničar - Velež 0:0

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 13.000. Sudija: Jelić Frano (Široki Brijeg). Žuti kartoni: Crnčević, Mujezinović, Malić (Željezničar), Isić, Pršeš, Zvonić, Vehabović (Velež).

Željezničar: Bender; Blažević, Kosorić, Vrhovac, Malić; Crnčević, Mekić, Bojo (63. Beća (94. Bekrić)); Mujezinović, Subašić (63. Zdunić); Juričić. Trener: Tomislav Ivković.

Velež: Bogdanović; Ćosić, Zeljković, Isić (46. Zvonić), Radović; Hasanović (46. Peco), Radovac, Vehabović (79. Anđušić), Salčin (46. Pršeš), Dejanović; Zajmović (73. Cvijanović). Trener: Feđa Dudić.

Sarajevo 0 : 1 Leotar
Željezničar 0 : 0 Velež
Borac 2 : 1 Široki Brijeg
Tuzla City 1 : 0 Sloboda
Posušje 1 : 1 Radnik
Zrinjski 3 : 0 Rudar Prijedor