Zrinjski lako savladao “rudare”

Nikica Milenković, trener Rudar Prijedora

U posljednjem susretu 9. kola m:tel Premijer lige BiH fudbaleri Zrinjskog su lakše od očekivanog savladali tim Rudar Prijedora sa ubjedljivih 3:0
Od prvog minuta Mostarci su zaigrali agresivno i ofanzivno sa ciljem da što prije postignu pogodak i u tome su uspjeli u 10. minutu kada je poslije centaršutra sa lijeve strane pogodio Dragan Juranović. Poslije toga domaćin je držao kontrolu igre, a u 36. minutu prednost “plemića” udvostručio je Igor Savić. Tim rezultatom se otišlo na odmor.
U nastavku utakmice Rudar Prijedor nije uspio da ugrozi domaćina, koji je u 58. minutu ponovo poslije prekida došao i do trećeg gola u 58. minutu, a strijelac je bio Hrvoje Barišić. To je definitivno bio kraj, poslije tog gola obje ekipe su jednostavno čekale kraju utakmice.

Zrinjski – Rudar Prijedor    3:0 (2:0)

Stadion: “Pod Bijelim brijegom” u Mostaru. Gledalaca: 2.000. Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Strijelci: 1:0 Juranović (10), 2:0 Savić (36), 3:0 Barišić (58). Žuti kartoni: Ćorluka, Bekić (Zrinjski), Redžić, Pekija, Sadiku (Rudar Prijedor).
ZRINJSKI: Kukić, Barišić, Ćorluka, Zlomislić, Sabljić (od 63. Mašić), Bekić, Savić (od 63. Bašić), Jakovljević, Juranović (od 63. Malekinušić), Tičinović (od 50. Šipovac), Bilbija (od 76. Šošić).
RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Sadiku, Pekija (od 68. Danilović), Pavlović, Santos Rodrigez, Bilbija, Burazor (od 46. Amoa), Mandić (od 68. Kulenović), Dojčinović, Marić, Jakupović.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski