Ispravili grešku iz Dubice

Opet u sjajnom ambijentu, pred 600 gledalaca, fudbaleri Omarske su na domaćem terenu zabeležili treću prvenstvenu pobedu, ukupno četvrtu u sezoni i zadržali su, kao debitanti u prvoligaškom rangu takmičenja, pozicije u vrhu tabele. Izabranici trenera Milenka Vulete u drugih 45 minuta slomili su otpor Modričana (3:0).

-Igrači su shvatili šta su bili razlozi poraza u Kozarskoj Dubici, radili smo na tome celu sedmicu, dogovarali se, rekli da ćemo neke stvari da ispravimo, jesmo i na osnovu toga je i došla pobeda. Protiv Borca nije bio pravi naš pristup utakmici, ali protiv Modriča Alfe smo s eveć vratili u naš ritam i rezultat nije mogao da izostane. U prvom poluvremenu smo imali značajan broj prilika, ali izostala je realizacija što ne sme da nam se dešava, dok smo u nastavku i taj segment u igri popravili, na startu nastavka dali dva gola i kasnije mirno priveli utakmicu kraju – istakao je Milenko Vuleta, trener Omarske.

U narednom kolu Omarčane očekuje gostovanje u Pilici kod “fenjeraša” Budućnosti koja do sada nema nijedan bod. Biće to duel prošlosezonskih prvaka u dve grupe Druge lige Republike Srpske, dva debitanta.

-Oni su loše krenuli u prvenstvu iako imaju dosta starijih igrača koji znaju da igraju fudbal. Mi u ovu utakmicu treba da uđemo sa maksimalnim angažmanom, ako se budemo nadmetali kao i do sada mislim da dobar rezultat neće izostati – dodao je Vuleta.

Omarčani će debitovati i u Kupu BiH 29. septembra, a u goste im dolazi komšijski Rudar Prijedor.

-Sigurno je da nismo želeli duel protiv komšija iz Prijedora Iskreno, priželjkivali smo rivala iz Federacije BiH, ali žreb je tako hteo. Biće to praznik fudbala u Potkozarju. Prijedorčani su premijerligaši, na višem su nivou od nas i samim tim i favoriti na papiru, ali u Kupu bolji uvek ne pobeđuje. Mi ćemo dati sve od sebe da odigramo što bolje, pa možda bude i iznenađenje. Svakako da će taj komšijski duel nositi i veliki naboj, ali neka u fer i sportskoj borbi bolji prođe dalje. Nalazimo se u uzlaznoj putanji i imamo pravo na optimizam – istakao je na kraju Milenko Vuleta, strateg Omarske.

Drina 7 : 2 Budućnost
Modriča Alfa 2 : 1 Slavija
Borac 2 : 1 Kozara
Željezničar ST 0 : 1 Krupa
Podrinje 4 : 1 Tekstilac
Ljubić 1 : 0 Sloboda
Sutjeska 4 : 3 Zvijezda 09
Sloga 5 : 0 Omarska