Famosova mašinerija protutnjala kroz Brčko

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića savladali su u 7. kolu drugoligaškog "Istoka" Ilićku u Brčkom sa 0:3 i tako niz pobjeda produžili na šest utakmica, a niz bez primljenog gola povećali na 630 minuta.

Motoristi su i na gostovanju kod Ilićke od samog početka ušli maksimalno skoncentrisano, angažovano i sa željom da savladaju što prije domaćeg golmana. Umalo im se to isplatilo već u 6. minuti kada Danel Blažić bježi odbrani Brčaka, izlazi oči u oči sa Bojanom Mićanovićem, ali mladi čuvar mreže domaćih uspjeva da ga zaustavi.

Šest minuta kasnije nova šansa za Motoriste, ali u završnici akcije Armin Šehić i Tihomir Lalović se ne snalaze najbolje i ostaje 0:0. Prvu šansu domaći stvaraju u 14. minuti, ali Miloš Krsmanović ne uspjeva da savlada Marka Terzića.

I onda blitzkrieg Famosa. Igrala se 19. minuta kada sjajnu akciju izvode Motoristi, Anes Demirović je probio po lijevoj strani, odigrao u kazneni prostor za Borislava Otovića, ovaj se sjajno zagradio i odložio loptu za Armina Šehića koji lijepo pogađa gol domaćih za 1:0. Nepunu minutu kasnije već je 2:0 za ekipu Vladimira Drinjaka. Najbolji strijelac Famosa ove sezone, Danel Blažić, ovaj put se odlično snašao, dočekao kiks domaće odbrane i pogodio za 2:0.

Ušlo se tada u jedan mirniji ritam utakmice, Famos zadovoljan svojim vodstvom nije više imao potrebe za konstantnim atacima, već su se odlučili za sigurnost na posjedu i čuvanje lopte, te smirivanje utakmice. Do trećeg gola Motoristi stižu u 69. minuti kada Eldar Bašović fantastičnim šutem sa dvadesetak metara pogađa rašlje Mićanovićevog gola. Golman Ilićke se protegao koliko je mogao, zakačio loptu vrhovima prstiju, ali je bio to isuviše snažan udarac da bi ga zaustavio.

Do kraja utakmice ostalo je 3:0 za šestu pobjedu Famosa, te sada nakon sedam kola imaju 19 bodova na svome kontu.

ILIĆKA 01 - FAMOS 0:3 (0:2)