Het trik maestralnog Milakovića, dobojska Sloga razbila Budućnost (FOTO)

DOBOJ – Fudbaleri Sloge su pružili još jednu nadahnutu partiju na domaćem terenu, upisali su šestu uzastopnu pobjedu i to bez primljenog gola. Ovog puta torpedovali su „fenjeraša“ ekipu Budućnosti iz Pilice, inače debitanta u prvoligaškom društvu Srpske rezultatom 4:0. Od osam prvenstvenih susreta golmani Sloge na sedam nisu primili gol, samo je Sutjeska slavila protiv Sloge u drugom kolu u avgustu i postigla tri gola. Doktorsku igru prikazao je fenomenalni Aleksandar Milaković koji je tu magiju krunisao het trikom. Ovom pobjedom Sloga sada zauzima drugo mjesto sa tri boda  manje u odnosu na neprikosnovenog lidera Krupu koja ima maksimalan učinak od svih osam pobjeda.

Detalj sa utakmice Sloga - Budućnost

Već u prvom minutu odlično šutira David Knežević a panterskom paradom loptu ispod prečke vadi golman Budućnosti Slobodan Radić. U 9.minutu gosti iz slobodnog udarca prijete, odlično je izveo Ivan Lazarević ali na mjestu je čuvar mreže Sloge Vanja Knežević. Tri minuta kasnije iz daljine šutira Dimitrije Zajić ali brani Slobodan Radić, odbijenu loptu prihvata Božić ali opet je na mjestu vratar Budućnosti. A onda potez fenomenalnog Aleksandra Milakovića u 35.minutu, driblingom je prevario svoje čuvare iskosa maestralnim evrogolm dovodi Slogu u vođstvo 1:0. Igrao se 44.minut na sceni je magija Milakovića koji uvećava vođstvo svog tima 2:0.

Sloga je diktirala tempo sve je držala u svojim nogama. U toku je bio 57.minut odlična akcija domaćih, po strani je prošao Franko Dadić zavrnuo loptu u kazneni prostor, koju prihvata David Knežević, a ovaj samo plasira loptu do Milakovića koji postiže het trik 3:0. Reviju lijepih poteza i golova bombom je zapečatio Rade Džombić u 75.minutu za konačnih 4:0. Dobojlije u narednom kolu putuju u Istočno Sarajevo na noge Slaviji.

SLOGA – BUDUĆNOST 4:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Milaković u 35, 2:0 Milaković u 44, 3:0 Milaković u 57, 4:0 Džombić u 75.minutu. Stadion: „Luke“. Gledalaca: 300. Sudija: Nikola Tešanović (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Igor Radaković (Prijedor) i Željko Čelica (Kozarska Dubica). Kontrolor suđenja: Milan Stanić (Ugljevik). Delegat: Saša Grekulović (Brčko). Žuti kartoni: Kulić (Budućnost).

SLOGA: Vanja Knežević, Dadić (od 66.minuta Hadžimujić), Džombić (od 77. Međugorac), Zajić, Radić, Stevanović (od 59. Starčević), Milaković, Božić (od 59. Šujić), Šaula, David Knežević (od 77. Cetić), Ristić. Trener: Zoran Ćurguz.

BUDUĆNOST: Slobodan Radić, Jović, Pavle Radić, Marković, Lukić, Stevanović (od 80.minuta Kulić), Alempić, Lazarević, Radovanović (od 46. Krajšumović), Drašković, Milovanović (od 46. Vukotić). Pomoćni trener: Dalibor Krezović.

Igrač utakmice: Aleksandar Milaković (Sloga)

Sloboda : Sutjeska
Omarska : Željezničar
Famos : Radnik
BSK : Ljubić
Laktaši : Velež
Leotar : Romanija
Drina : Rudar Prijedor