XS
SM
MD
LG

Četvrto slavlje odbojkašica Borca, prvo "Sokolica" i Bilećanki

ŽOK Borac, Banja Luka

U prvenstvu Republike Srpske u konkurenciji seniorki danas su odigrani mečevi četvrtog kola.

Odbojkašice Borca debitantkinje u prvoligaškom karavanu nastavljaju sa sjajnim rezultatima, zabeležile su i četvrtu uzastopnu pobedu na domaćem parketu u derbiju savladale su Glasinac sa 3:1.

Razloga za slavlje imaju i odbojkašice Slavija i Hercegovaca koje upisuju prve bodove. "Sokolice" u Istočnom Sarajevu maksimalno trijumfuju protiv favorizovanog Libera i tako Semberkama nanose prvi poraz, a posle petog seta u Nevesinju Bilećanke su se radovale u hercegovačkom derbiju protiv Veleža.

U ostalim susretima, "Inovatorke" se vraćaju na pobjednički kolosijek, maksimalno slave protiv Ljubinja Bankom, kao i "Leo" u Foči protiv Maglića koji će u narednim mečevima tražiti prve bodove, dok je u Bijeljini Drina upisala "trojju" protiv Radnika koji je i dalje na nuli.

OS REPUBLIKE SRPSKE
IV KOLO PRVA LIGA ŽENE

OK "VELEŽ“ - OK „HERCEGOVAC“ 2:3
I sudija: Dragišić Darija / Istočno Sarajevo
II sudija: Kapor Vera / Foča
Delegat: Pavić Desko / Ljubinje

OK „MAGLIĆ“ - ŽOK „LEOTAR“ 0:3
I sudija: Tošić Mirjana / Čajniče
II sudija: Pandurević Nevena / Istočno Sarajevo
Delegat: Baralić Srđan / Pale

OK „SLAVIJA“ - OK „LIBERO“ 3:0 / 25:18, 25:19, 25:23.
I sudija: Gutalj Dragan / Pale
II sudija: Repić Dragana / Banja Luka
Delegat: Vasiljević Ana / Pale

OK „BORAC“ - OK „GLASINAC“ 3:1
I sudija: Cvišić Borisav Gradiška
II sudija: Furtula Srđan / Pale
Delegat: Drobnjak Veselin / Modriča

OK „INOVA“ - OK „LjUBINjE“ 3:0 / 25:19, 25:18, 25:19)
I sudija: Duvnjak Gorica / Pale
II sudija: Ninić Mile / Laktaši
Delegat: Drobnjak Veselin / Modriča

ŽOK „RADNIK“ - OK „DRINA“ 1:3
I sudija: Bencun Srđan / Modriča
II sudija: Kovač Dušica / Banja Luka
Delegat: Gavrić Zoran / Modriča


Velež 1 : 3 Borac
Inova 3 : 0 Slavija
Radnik 3 : 0 Maglić
Drina 3 : 0 Hercegovac
Ljubinje Bankom 1 : 3 ŽOK Leotar
Glasinac 2 : 3 Libero
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Borac 10 10 0 30
2 Inova 10 9 1 28
3 Glasinac 10 7 3 22
4 Drina 10 6 4 17
5 Velež 10 5 5 17
6 ŽOK Leotar 10 5 5 15
7 Libero 10 5 5 14
8 Radnik 10 4 6 13
9 Ljubinje Bankom 10 4 6 10
10 Slavija 10 2 8 6
11 Maglić 10 2 8 5
12 Hercegovac 10 1 9 3