Remi u derbiju začelja u Prijedoru

Rudar Prijedor i Velež su u derbiju začelja na Gradskom stadionu u Prijedoru odigrali neriješeno 2:2 i podijelili bodove. Domaćini su vodili dva puta, a gosti dva puta stizali rezultat i na kraju osvojili veliki bod.
Domaćin je poveo u 23. minutu kada je kapiten Pekija centrirao, a Ćosić nespretno vratio loptu golmanu Kačavendi, sve je dobro pratio Jakupović i zatresao mrežu Mostaraca. Jedanaest minuta kasnije gosti su izjednačili, šutirao je Pršeš, lopta je pogodila stativu, odbila se do Ćosića koji je zatresao nebranjenu mrežu. Prvi pomoćni sudija Đozić iz sarajeva signalizirao je ofsajd, ali je glavni arbitar Mulahasanović, njegov sugrađanin, pokazao na centar.
U 52. minutu domaćin je došao do novog vošstva kada je Argentinac Ferejra srušio u svom šesnaestercu Brazilca Santosa Rodrigeza, pa je dosuđena najstroža kazna, a precizan sa “bijele” tačke bio je rezervista Mandić koji je poslao loptu u jednu, a golmana Kačavendu u drugu stranu. Mostarci su opet izjednačili u 75. minutu, poslije kornera centrirao je posle kraće kombinacije Ćosić, a Vehabović je šutirao glavom i parabolom savladao Šćekića.

Rudar Prijedor – Velež    2:2 (1:1)

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 400. Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Jakupović (23), 1:1 Ćosić (34), 2:1 Mandić (52 – penal), 2:2 Hasanović (75). Žuti kartoni: Mandić, Redžić (Rudar Prijedor), Ferejra, Ćosić, Zvonić (Velež).
RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Asani, Sadiku (od 46. Redžić), Pekija, Pavlović, Santos Rodrigez (od 90+1. Marmat), Kulenović (od 84. Knežević), Burazor, Dojčinović, Amoa (od 46. Mandić), Jakupović (od 90+1. Zekanović).
VELEŽ: Kačavenda, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Ferejra, Hasanović, Vehabović (od 63. Brandao), Salčin (od 46. Anđušić), Zajmović (od 63. Peco).

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski