Pobjede Bormuta i Vest Broma, poraz Paunovog Redinga

Fudbaleri Bormuta nastavili su sa sjajnim igrama. Ekipa Skota Parkera savladala je u 14. kolu Čempionšipa Hadersfild, sa sigurnih 3-0.

U desetoj minuti domaći su poveli. Strijelac iz jedanesterca bio je Dominik Solanke. Isti igrač u 21. minuti pogađa za 2-0. Već tada je bilo jasno da će bodovi ostati na jugu. U nastavku je to samo i potvrđeno, kada je Keli postavio konačan rezultat.

Vest Brom se vratio pobjedama. Ekipa Valeriena Ismaela savladala je Bristol sa 3-0. Golovima Hjudžila Vest Brom je na odmor otišao sa vodstvom 2-0. U nastavku je Grent postavio konačan rezultat.

Reding Veljka Paunovića doživio je poraz kod Blekburna. Roversi su slavili sa 2-0 a oba gola pala su u nastavku. Prvo je pogodio Galaher a konačan rezultat postavio je Dolen. Bitnu pobjedu ostvario je i Midlzbro koji je golovima Šporara i Pajera savladao Kardif u gostima sa  2-0.