Odlične Gačanke

Derbi susret trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između ŽOK Gacko i Banja Luka Volley opravdao je očekivanja odbojkaške publike. Dvije ekipe prikazale su sjajnu odbojkašku predstavu i utakmicu za uživanje. Na kraju, nakon puna 2 sata igre uspješnije su bile domaće igračice i slavile rezultatom 3:1 (25:22, 39:37, 18:25, 25:14)

Prvi set protekao je u neizvjesnosti i velikoj borbi obe ekipe. Bolje su banjalučanke otvorile meč i imale prednost do izjednačenja 8:8 nakon čega domaća ekipa prelazi u vođstvo i stvara razliku koja varira od 2 do 4 poena. Gačanke su ovu prednost čuvale sve do samog kraja seta koji je završen pobjedom domaćih rezultatom 25:22, nakon serije servis grešaka sa obe strane.

Drugi set sjajno otvara BL Volley sa vođstvom 0:7. Činilo se tada da će gošće lako ovaj period riješiti u svoju korist ali domaća ekipa malo po malo je topila prednost banjalučanki sve do 23:23 kada je viđeno prvo izjednačenje u ovom setu. Uslijedila je prava drama i neizvjesna završnica u kojoj su banjalučanke imale četiri set lopte, a gačanke iskoristile svoju desetu set loptu za konačnih 39:37 i vođstvo domaćih 2:0.

Treći set počinje identično kao drugi i gošće odmah na startu imaju prednost 1:7. Iako su domaće smanjivale razliku i u par navrata prišle na dva poena zaostatka, tim iz Banja Luke nije dozvolio da ponovo ispusti prednost i osvajaju treći set rezultatom 18:25, čime zaostatak u setovima smanjuju na 2:1.

Nije to uzdrmalo domaći tim koji odlično otvara četvrti set i stiže do vođstva 5:0, nakon čega je trener gošći Milošević primoran da uzme tajm-aut. Ništa se na terenu nije promijenilo, domaća ekipa je dominirala i uvećavala prednost sve do 16:5 kada je Milošević iskoristio i drugi tajm aut u ovom setu. Smireno su izabranice Saše Slijepčevića privele kraju ovaj set, a samim tim i meč, za konačnih 25:14 i 3:1.

Gacko je ovom pobjedom stiglo do treće pobjede iz isto toliko mečeva i sa maksimalnih 9 bodova se nalazi na diobi liderske pozicije sa ekipom Bimal Jedinstva, dok je BL Volley pretrpio prvi ligaški poraz u ovoj sezoni. U narednom kolu BL Volley dočekuje Igman dok će Gacko gostovati u Orašju.

Izvor:shoravolley.com

Sloboda 1 : 3 Goražde
Jahorina 3 : 0 Orašje
Gacko 3 : 1 BL Volley
Igman 3 : 1 Crvena zvijezda
Bimal-Jedinstvo 3 : 0 Mostar