Ubjedljiva pobjeda Gruda u hercegovačkom derbiju, Hadžića protiv Mire, Brčanke slavile u Trebinju, Izviđač na Ilidži

Odigrane su utakmice 5. Kola Premijer lige BiH za rukometašice, dvije pobjede su zabilježile domaće ekipe, Grude su bile ubjedljive protiv mostarskog Zrinjskog, 41:20, a Hadžići naspram prijedorske Mire, 37:27, na preostale dvije utakmice gošće su bile uspješnije, Jedinstvo Brčko u Trebinju protiv Leotara 36:24 i Izviđač je na Ilidži savladao domaći sastav 34:30.

Rezultati,

Hadžići : ŽRK Hadžići Diagbostic - ŽRK Mira  37:27.

Grude : ŽRK Grude - ŽRK Zrinjski  41:20.

Trebinje :ŽRK Leotar -  ŽRK Jedrinstvo Brčko 24:36 .

Banja Luka : ŽRK Borac - ŽRK Krivaja (27. oktobar).

LIlidža : ŽRK Ilidža - ŽRK Izviđač CO  30:34 .

Slobodna ekipa ŽRK Knežpoljka .

ŽRK Grude – ŽRK Zrinjski 41:20 (24:8)

Grude, dvorana „Bili Brig“, gledalaca : 150, sudije : Trnčić - Džebo, delegat : Petković (Ljubuški). Sedmerci : Grude 2(2),Zrinjski 7 (4), isključenja : Grude : 2 minute, Zrinjski 8 minuta.

ŽRK Grude : Rašić, Jelčić 4, Alpeza, Boban 7, Petković 1, Lugonjić 5, Vujisić, Sesar 1 (1), Lovrić 3, Karačić 4, Boras 11, Marić, Zubac 2, Marjanović, Vukoja, Ilić 6. Trener : Zlata Zubac.

ŽRK Zrinjski : Sofić, Rozić 7, M. Kolobarić, Pintul, Mišura 2, Teskeredžić, Glibo, Rajić, Marojević, P. Kolobarić 2, Blažević 2, Čajdin 7. Trener : Ivana Mlakić.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač