Sloga savladala Gračanicu

DOBOJ – Rukometaši Sloge zabilježili su novu prvenstvenu pobjedu savladavši ekipu Gračanice rezultatom 26:21.

U 9.minutu Sloga serijom 3:0 dolazi u vođstvo 5:2. Ali gosti uzvraćaju sa dva uzastopna gol i smanjuju zaostatak 4:5. U toku je bio 13.minut kada Gračanlije stiži+u do izjednačenja 6:6. Tada domaći ponovo postižu tri gola u nizu i vraćaju plus tri 9:6. U tim trenucimarazigrao se Slogin novajlija Bogdan Nikolić sa nova dva gola uvećao je prednost svom timu 11:7 (24.minut). U 29.minutu Sloga je imala vođstvo 13:10. Međutim puleni DamiraDoborca sa dva nova pogotka prilaze na minus jedan 13:12. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Do 43.minuta Sloga je održavala dva gola prednosti, u tom momentu rezultat je glasio 17:15. Od 47.minuta Sloga se razgoropadila, odlično je branio Milutin Bogdnović, to su koristili njegovi saigrači i rešetali mrežu Gračanice. Serijom 5:0 u 453.minutu dolaze do velikih sedam golova viška 24:17. Izabranici Dejana Vasilića mirno su priveli utakmicu kraju za važnu pobjedu 26:21.

Slogu su do trijumfa nosili fenomenalni golman Milutin Bogdanović koji je sakupio 15 uspješnih intervencija, te Nikola Knežević i najnovije Slogino pojačanje Bogdan Nikolić sa po šest golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Halil Šahdanović i Azer Musić sa po 4 gola.

SLOGA – GRAČANICA 26:21 (13:12)

Dvorana: Osnovne škole. Radoje Domanović“ u Osječanima. Gledalaca: 70. Sudije: Žako Hrstić i Ante Rašić (oba iz Ljubuškog). Sedmerci: Sloga 5(3), Gračanica - -. Isključenja: Sloga 10,Gračanica 6 minuta.

SLOGA: Bogdanović (15 odbrana), Stojanović, Đurđević 2, Tulendić 3, Damjanović, Vladimir Stanković 3(1), Blagojević, Dejanović, Ristić 4, Knežević 6, Trifunović, Miličević 2, Nikolić 6(2), Đurić. Trener: Dejan Vasilić

GRAČANICA: Džanbegović (9 odbrana, sedmerac), Šahdanović 4, Jeremić, Kadrić 3, Mehmedović 3, Džinović, Bižić, Mehmedčehajić 1, Trkulja 1, Dželilović 2, Grahovac, Musić 4, Pandžić 3. Trener: Damir Doborac.