Igman, Konjic
U subotu i nedjelju 6. I 7. novembra igraju se utakmice 13. kola m:tel Prve lige FBiH, u subotu je na programu šest utakmica, a u nedjelju dvije.
Lider konjički Igman najprijatnije iznenađenje u dosadašnjem dijelu prvenstva gost je ekipi Gradine, zanimljivo će biti i u Tešnju gdje domaći TOŠK prima u goste Orašje.
U Goraždu istoimeni sastav nakon tri uzastopna poraza, jedan kod kuće, Bratstvo 1:4, dva na strani, GOŠK 1:2 i Budućnost 0:2 u ovom će ugostiti Simm Bau, dok u Tomislavgradu „fenjeraš“ Tomislav čeka Zvijezdu, .
Radnik iz Hadžića u ovom kolu je domaćin bihaćkom Jedinstvu koje je sa dvije vezane pobjede na svom terenu dobro popravio bodovni saldo, a, bivši premijerligaš Mladost nakon što je u prošlom kolu osvojila sva tri boda u gostima (Simm Bau) igra komšijski derbi sa Rudarom.
Travnik je domaćin banovićkoj Budućnosti, dok će derbi kola u nedjelju odigrati domaći GOŠK i Bratstvo iz Gračanice koji je povjeren Travničaninu, Harisu Poprženoviću, asistenti su mu Zeničani Sahib Smriko i Selmin Osmančević, a, Livnjak Boro Matan je kontrolor.
Subota, 06. novembar u 13:30 sati,
Srebernik : OFK Gradina – FK Igman , glavni sudija: Sanel Silić (Cazin), pomoćnici : Hasan Nanić (Bužim) i Amir Hušidić (Velika Kladuša), 4. sudija : Ilija Orkić (Orašje), delegat : Emir Alečković (Sarajevo), posmatrač suđenja : Tarik Kećo (Sarajevo).
Hadžići : FK Radnik – NK Jedinstvo, Filip Antić (Orašje), Marko Blažević (Mostar) i Antonio Marčinko (Čitluk), Igor Popović (Busovača), Muhamed Huzbaašić (Fojnica), Muamer Bureković (Zenica).
Doboj, Kakanj : FK Mladost - FK Rudar , Drago Tabak (Tomislavgrad), Marko Grebenar (Livno) i Anis Kalajdžić (Mostar), Elvedin Topuzović (Tuzla), Mato Itrić (Brčko), Edis Zukić (Tuzla ).
Tomislavgrad : NK Tomislav – NK Zvijezda, Deni Ćatibović (Sarajevo), Edin Redžović (Sarajevo) i Mirza Čehaja (Goražde), Ernis Džemidžić (Goražde), Benjamin Terzić (Zenica), Zorislav Nuić (Čapljina) .
Travnik : NK Travnik – FK Budućnost , Emir Spahalić (Mostar), Adnan Ibrahimović (Brčko) i Perica Maskaljević (Donja Mahala), Sandi Ljevo (Mostar), Seadin Badić i Jasmin Topić oba Cazin.
Goražde : Goražde - BFK Simm Bau , Armin Kukić (Bugojno), Alen Gluho i Haris Ljucaoba Sarajevo, Antonio Tomić (Kreševo), Ivan Tolić (Odžak), Ahmet Ibranović (Gradačac).
Nedjelja, 07. oktobar u 13:30 sati,
Tešanj: NK TOŠK – Orašje , Mario Pejić (Grude), Marijan Ćosić (Široki Brijeg) i Enis Đulović (Tuzla),Ademir Alić (Srebrenik), Zlatan Pavlješević (Lukavac), Mario Perić (Novi Travnik).
Gabela : NK GOŠK – NK Bratstvo , Haris Poprženović (Travnik), Sahib Smriko i Selmin Osmančević oba Zenica, Semir Sarajkić (Sarajevo), Franjo Smoljo (Kupres), Boro Matan (Livno).
Zvijezda | 4 : 1 | Radnik |
Tomislav | 3 : 5 | TOŠK |
Jedinstvo | 1 : 0 | Gradina |
Orašje | 4 : 0 | Mladost |
Igman | 2 : 0 | Goražde |
Rudar | 4 : 1 | Travnik |
Simm Bau | 0 : 1 | GOŠK |
Budućnost | 3 : 1 | Bratstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Igman | 30 | 20 | 8 | 2 | 68 | |
2 | GOŠK | 30 | 19 | 9 | 2 | 66 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
4 | TOŠK | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
5 | Rudar | 30 | 15 | 7 | 8 | 52 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 3 | 13 | 45 | |
7 | Bratstvo | 30 | 13 | 5 | 12 | 44 | |
8 | Orašje | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
9 | Goražde | 30 | 11 | 5 | 14 | 38 | |
10 | Zvijezda | 30 | 8 | 9 | 13 | 33 | |
11 | Simm Bau | 30 | 8 | 8 | 14 | 32 | |
12 | Radnik | 30 | 6 | 13 | 11 | 31 | |
13 | Jedinstvo | 30 | 8 | 5 | 17 | 29 | |
14 | Travnik | 30 | 6 | 10 | 14 | 28 | |
15 | Mladost | 30 | 8 | 3 | 19 | 27 | |
16 | Tomislav | 30 | 6 | 4 | 20 | 22 |