Sloga pala u Novom Gradu, Perović vratio Krupu na vrh

Utakmicama 13. kola nastavljena je Prva liga Republike Srpske, a Krupa se ponovo vratila u sami vrh.

Miloš Perović se raspucao u drugom poluvremenu i poslije zaostatka od 1:0 na poluvremenu Krupa je sa tri gola Perovića došla do 3:1, a Vidović je potvrdio pobjedu svojim pogotkom.

Uz poraz Sloge na gostovanju u Novom Gradu, Krupa i Sloga imaju sada po 31 bod, po +19 gol razliku, a Krupa je postigla dva gola više i zbog toga je trenutno ispred, iako naravno u ovoj fazi sezone to ne znači mnogo. Edin Kesić je još jednom pogodio i načeo dosadašnjeg lidera, a pobjedu Slobode je potvrdio Alen Nuhanović.

Budućnost iz Pilice je stigla do druge pobjede u sezoni i to protiv direktnog rivala za opstanak, Borca iz Kozarske Dubice. Nakon što Dalibor Krezović nije realizovao penal za domaće, uspjeli su oni ipak preko Vlada Ivanovića stići do 1:0 i zlata vrijedna tri boda.

Alfa Modriča je odigrala odlično i savladala Drinu sa 3:0, a konačno je pročepilo i Kozaru koja je sa 4:0 uz dva gola Milana Šikanjića savladala Podrinje. I Zvijezda 09 se raspucala, a Omarska se kući vraća sa pet golova u mreži, 5:2, dok je Sutjeska natavila sa odličnim igrama i uspjela je osvojiti bod kod tekstilca.

Rezultati, 13. kolo: Alfa Modriča - Drina (Z) 3:0 (Šoškić 4, Božić 24, Cvijanović 64), Budućnost (P) - Borac (KD) 1:0 (Ivanović 69 ), Kozara - Podrinje 4:0 ( Šikanjić 47,74, Runić 68, Matić 90), Krupa - Ljubić 4:1 (Perović 47,49, 56p,  Vidović 84- Guzijan 26), Tekstilac - Sutjeska 0:0, Sloboda (NG) - Sloga (D) 2:0 (Kesić 72p, Nuhanović 90+3), Zvijezda 09 - Omarska 5:2 (Blagojević 28, 78, Svraka 42, Romanić 54ag,m Popara 56 - Rosić 65, Jaćimović 90), Slavija - Željezničar ST odloženo za srijedu.

Tabela:  Krupa 31, Sloga 31, Sutjeska 30, Sloboda (NG) 29, Omarska 24, Zvijezda 09 23 (-1), Željezničar ST 19 (-1), Drina (Z) 16, Tekstilac 14, Slavija 14 (-2), Ljubić 13, Kozara 12, Alfa Modriča 12, Podrinje 10, Borac (KD) 8, Budućnost (P) 6

Drina 7 : 2 Budućnost
Modriča Alfa 2 : 1 Slavija
Borac 2 : 1 Kozara
Željezničar ST 0 : 1 Krupa
Podrinje 4 : 1 Tekstilac
Ljubić 1 : 0 Sloboda
Sutjeska 4 : 3 Zvijezda 09