Grude porazile šampiona

Grude - Borac 32:27

Veliki derbi je odigran u Grudama između domaćeg istoimenog sastava i aktuelnih prvakinja BiH banjalučkog Borca. Domaće su dobro otvorile utakmicu, imale prednost od dva razlike, ali u narednih 10 minuta Banjalučanke prave preokret i  imaju gol prednosti, deset minuta prije kraja rezultat je bio 10:10. Igračice Kornelije Leko tada dolaze do serije od 7:1 , da bi se na odmor otišlo rezultatom 19:13.

U drugom dijelu ovog derbija gošće bolje otvaraju ovaj dio, postižu dva gola, ali su domače igračice uzvratile i do 40. minute imaju osam golova prednosti, da bi na kraju Grude slavile rezultatom 32:27. Kod pobjedničkog sastava su se istakle Jovana Ilić sa 12 postignutih golova, Amanda Jelčić je dala 6 i Leontina Vulić 5, kod Borca Anđela Stojanović je dala 12 golova, a Helena Ćuri , Jovana Novaković i Božana Ćutković po 4.

ŽRK Grude – ŽRK Borac 32:27 (19:13)

Grude, SD „Bili Brig“, gledalaca :400, sudije :  Dženan Grbić (Brčko) i Mirza Teletović (Gradačac), delegat : Slaven Tomić (Ljubuški). Sedmerci : Grude3  (2), Borac 4 (4), isključenja : Grude 12 , Borac 8 minuta.

ŽRK Grude : Rašić, Jelčić 6, Miloš , Boban , Petković 2 , Lugonjić 3, Vujić 5, Džidić, Vujisić, Alpeza , Lovrić 3, Karačić , Boras 1, Marić , Zubac , Ilić 12 (2). Trenerica : Kornelija Leko .

ŽRK Borac : Jurkas , Tintor , Stojanović 11 (4), Andrić 2, Railić , Bobić , Majkić 3 , Ćurić 4 , Šehovac , Smiljić, Kršić 1, Šikić 1 , Vukosavljević , Novaković 4, Kodžoman , Ćutković 4 . Trener : Rade Unčanin.

Knežopoljka 28 : 28 Krivaja
Grude 32 : 27 Borac
Ilidža 15 : 21 Zrinjski
Hadžići 30 : 24 Jedinstvo
Mira 26 : 29 Izviđač CO