Sloga trijumfalno kroz Živinice (FOTO)

ŽIVINICE – Rukometaši Sloge zabilježili su treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu, prvu na gostujućem terenu, savladali su ekipu Konjuha rezultatom 22:20.

Domaći utakmicu otvaraju vođstvom 2:1. Da bi Sloga serijom 3:0 došla do preokreta 4:2 u 9.minutu. U 17.minutu Dobojlije dolaze do plus tri 8:5. Ali onda uraganska serija Konjuha od 5:0 za vođstvo 10:8 (24.minut). Zatim na scenu stupa Bogdan Nikolić koji sa sa dva gola u nizu donosi izjednačenje Slogi 10:10. Razigrani Nikolić jeu tim trenucima postigao četiri gola u nizu. Na odmor se odlazi sa neriješenim rezultatom 12:12.

Drugi dio bolje otvara Sloga, sa tri vezana gola ponovo ima vođstvo 15:13. T prednost Dobojski tim je čuvao sve do 50-og minuta. Tada Konjuh postiže tri gola za izjednačenje 18:18. U 55.minutu na semaforu je stajao rezultat 20:20. Do kraja domaći tim nije uspio postići ni jedan gol. Dok je Sloga na krilima golmana Bogdanovića postigla dva, za na kraju eliku pobjedu 22:20.

Sloga u narednom kolu u subotu na svom terenu u Osječanima dočekuje ekipu Slobode iz Tuzle. Najzaslužniji za pobjedu Sloge posebno u finišu bio je golman Milutin Bogdanović. Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Bogdan Nikolić sa 7 i Vladimir Stanković sa 5 golova. Kod domaćih Nermin Smajić  je bio najefikasniji sa 6 postignutih golova.

KONJUH – SLOGA 20:22 (12:12)

Dvorana: gradska. Gledalaca: 400. Sudije: Branimir Bilić i Filip Dugandžić (oba iz Ljubuškog). Delegat: miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: konjuh 2(1), Sloga 4(3). Isključenja: Konjuh 6, Sloga 8 minuta.

KONJUH: Bečić, Ristović 3, Knezović, Ahmetović, Grujić 2, Pejkušić, Modrić 1, Jelić, Dautović 2, Smajić 6(1), Pašalić 2, Klopić, Ćasurović, Djana 1, Iunin 3, Kamberović. Trener: Davor Kadić.

SLOGA: Bogdanović, Stojanović, Đurđević 4, Tulendić 3, Damjanović 1, Vladimir Stanković 5, Trifunović, Blagojević, Dejanović, Ristić, Knežević 2, Nikolić 7(3), Đurić. Trener: Dejan Vasilić.

Krivaja : Goražde
Izviđač : Sloga
Čapljina : Sloboda
Gračanica : Konjuh
Leotar : Maglaj
Borac M:TEL : Vogošća