Sloga poražena od Slobode

DOBOJ – OSJEČANI – Rukometaši Sloge poraženi su na domaćem terenu od ekipe Slobode iz Tuzle rezultatom 23:26. Oni nisu uspjeli da ovjere pobjedu iz prošlog kola na gostovanju kod Konjuha.

Sloboda je od starta krenula čvrsto i nadahnuto, pokazavši da nisu došli sa bijelom zastavom. Poveli su sa 3:0 u petom  minutu. U 9.minutu Sloga je prišla na gol zaostatka 3:4. A onda Tuzlaci serijom 3:0 odlazi na plus četiri 7:3 (15.minut). Sloboda je održavala tu razliku tokom cijelog toka prvog poluvremena. Na odmor gosti odlaze sa prednošću 13:10.

U nastavku Dobojlije kreću agilnije pa u 34.minutu stižu do izjednačenja 14:14. Kadaje trebalo da u potpunosti preokrenu i dođu u vođstvo pravili su početničke greške, i kada osvoje loptu u odbrani brzo su ih gubili u fazi napada. U toku je bio 45.minut kada su izabranici Dejana Vailića bili na gol minusa 17:18. Međutim to je bilo sve što su učinili u ovom meču. Gosti prave seriju 3:0 i ponovo dolaze do velike prednosti 21:17. Tri minuta prije kraja Tuzlaci imaju plus pet 25:20.Sloga jedo kraja uspjela samo da ublaži poraz. Serijom 3:0 dolaze do minus dva 23:25. Na kraju pobjeda Slobode 26:23.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Anes Bečić sa 9 i Emir Suhonjić sa 6 golova. U redovima Sloge najefikasniji su bili Bojan Tulendić sa 6, dok su po pet golova postigli Vladan Đurđević i Vladimir Stanković.

SLOGA – SLOBODA 23:26 (10:13)

Dvorana: OŠ „Radoje Domanović“. Gledalaca: 70. Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: sloga 3(0), Sloboda 5(4). Isključenja: Sloga 8, Sloboda 8 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Mario Pavlak (Sloboda) u 54.minutu.

SLOGA: Bogdanović (9 odbrana), Stojanović, Đurđević 5, Tulendić 6, Damjanović 1, Vladimir Stanković 5, Trifunović 2, Dejanović (odbrana, sedmerac), Ristić 1, Knežević 3, Nikolić, Đurić. Trener: Dejan Vasilić

SLOBODA: Suhonjić 6, Ovčina 4(2), Đukić, Bajraktarević 3, Čajić, Đurović, Nurkanović, Đorđević, Bubić 3, Pirić, Karahodžić, Pavlak 1, Borozan (9 odbrana, sedmerac), Mojsilov, Bečić 9(2), Jusić. Trener: Siniša Markota.

Hercegovina 31 : 27 Krivaja
Maglaj 26 : 34 Borac M:TEL
Konjuh 30 : 34 Leotar
Sloboda 27 : 27 Gračanica
Sloga 36 : 25 Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač