Slavija u drugom poluvremenu razbila Zvijezdu 09

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva su u zaostaloj utakmici 7. kola Prve lige Republike Srpske savladali Zvijezdu 09 sa 4:0 u sjajnom drugom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo prilika. Uglavnom su ekipe prijetile sa distance, a izdvajamo prvo odličan šut Nikole Bjeloša, lopta pogađa stativu, a onda dolazi do golmana Damjana Kneževića. Uzvratila je Zvijezda 09 dobrom šansom u kojoj se našao Slaven Stjepanović, no mlako je šutirao na lijepu povratnu loptu.

Imala je Slavija u prvom poluvremenu još dva šuta sa distance, oba puta Đorđe Avdalović pokušava, no kao i na drugoj strani kod pokušaja Zvijezde 09 otišlo je to van okvira gola.

Slavija do vodstva dolazi u 50. minutu utakmice. Lijepa je to akcija Slavije bila, Vladan Mandić je sa lijeve strane centrirao za Dejana Bjeloša, a napadač Sokolova se još jednom upisuje u strijelce. Jako lijep pogodak glavom napadača domaćih za vodstvo.

Zvijezda 09 je nakon tog pogotka pokušala da se vrati u meč, međutim nije uspjela, a onda je Slavija u 70. minutu uduplala vodstvo. Bila je to lijepa akcija Slavije, Marko Mitrašinović je pao u kaznenom prostoru poslije kontakta sa golmanom Knežević, a sudija Todić je pokazao na penal. Loptu je uzeo Nikola Bjeloš i pogodio za 2:0.

Mogla je Zvijezda 09 da se vrati u meč i unese neizvjesnost u finiš u 80. minuti utakmice. Povukao je loptu Dejan Živković, bila je to situacija tri na dva, on se odlučio za šut, a lopta odlazi tik pored stative.

Slavija posao završava u samom finišu utakmice. Prvo u 86. minutu rezervista Adel Ajkunić koristi nesporazum golmana Kneževića i štopera Janjića, uzima loptu i na praznu mrežu pogađa za 3:0, da bi Slobodan Vučinić dvije minute kasnije iz svog prvog kontakta sa loptom na utakmici stigao do prvijenca u dresu Slavije.

SLAVIJA – ZVIJEZDA 09 4:0 (0:0)