Slavija ubjedljivom pobjedom čestitala rođendan Sokolovima

Fudbaleri Slavije savladali su u posljednjem kolu jesenjeg dijela sezone u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske Alfa Modriču sa ubjedljivih 4:0.

Bila je ovo utakmica koja je protekla u svečanoj atmosferi i lijepom fudbalskom ambijentu na stadionu Slavije. Najvatrenije pristalice Slavije, Sokolovi, su se vratili na stadion i proslavili svoj 20. rođendan. Sigurno, desetak godina je prošlo kako su se u ovakvom broju posljednji put odazvali navijači Slavije na utakmicu i ponovo se na fudbalskom zdanju u Istočnom Sarajevu igralo u jednom pravom sportskom ambijentu, kakav i zaslužuje klub Slavijine tradicije.

Već u prvom pravom napadu na utakmici Slaviji dolazi do vodstva. Đorđe Avdalović je odigrao u sredinu, tu su iskombinovala braća Bjeloš, Dejan je asistirao za Nikolu, a ovaj rutinski pogodio gol pored nemoćnog Mihajla Radulovića za vodstvo Slavije 1:0.

Nastavila je Slavija sa inicijativom i nakon tog pogotka. Amar Beširević je nakon prekida glavom šutirao, Mihajlo Radulović sjajno intervenisao, ali je sudija Božidar Rustić mahao ofsajd, pa bi gol i da ga je dao bio poništen.

Do drugog gola Slavija dolazi u 27. minutu. Jovan Bokić je probio po desnoj strani, oborio ga je Mitar Trifković, a sudija Dragan Kesić pokazuje bez puno oklijevanja na penal. Siguran izvođač bio je Nikola Bjeloš.

Jednu od ozbiljnjih šansi u prvom dijelu, što dovoljno govori i o samoj igri gostiju, Alfa Modriča je imala u 40. minutu meča. Mateja Božić je sve sam uradio, ali šutirao premlako u Ninu Nedžibovića.

Umalo da Slavija u 42. minutu potpuno nokautira Alfa Modriču. Pogriješio je Mihajlo Radulović, traljavo je udario loptu u namjeri da je ispuca, Jovan Bokić je došao do nje u kaznenom prostoru, ali nije uspio da uputi udarac ka golu i kazni tu grešku, pa je ostalo 2:0.

I u nastavak susreta Slavija ulazi mnogo konkretnije u odnosu na goste, koji su mora se to reći, došli sa svega tri igrača na klupi za rezerve. Goran Popović je u šansi poslije prekida u 49. minutu šutira preko gola, a onda poslije greške Mateje Božića i presječene lopte Adela Ajkunića u šansi je Slobodan Vučinić, no u posljednji trenutak je izblokiran taj šut.

Slavija do trećeg gola stiže u 66. minuti. Bio je to napad po desnoj strani, Đorđe Avdalović je imao loptu, mogao je i sam završavati akciju, nesebično je odigrao za Luku Asentića, a napadač Slavije koji je nepunu minutu ranije ušao u igru postiže gol iz svog prvog kontata sa loptom za ubjedjivih 3:0.

Nije Slavija stala ni nakon tog postignutog gola. Odigrali su pred svojim navijačima zaista najbolju utakmicu ove sezone, a do četvrtog gola stižu u 77. minuti. Poslije kornera, gosti izbacuju prvu loptu, a ona se vraća Adelu Ajkuniću na lijevoj strani. Iskobinovao je sa Nikolom Babanom, ovaj je ušao u kazneni prostor, vratio povratnu za Đorđa Avdalovića, a mladi ofanzivac Sokolova postiže svoj prvi seniorski pogodak za Slaviju i donosi ubjedljivo vodstvo domaćih.

Mogla je Alfa Modriča da stigne do počasnog pogotka u 87. minutu utakmice. Pobjegao je Mateja Božić sa centra sam prema golmanu Nedžiboviću, krenuo da ga zaobilazi, golman Slavije je pročitao njegovu namjeru i izbio mu loptu, ali ona ostaje u posjedu Božića, on se namješta na šut i pogađa prečku Slavijinog gola.

Imao je Božić šansu i u 90. minuti. Sada je pobjegao po lijevoj strani, šutirao, ali Nino Nedžibović još jednom odlično interveniše.

SLAVIJA – ALFA MODRIČA 4:0 (2:0)