Borac slavio u Visokom

Luka Knežević

Rukometaši Borca preskočili su prepreku zvanu Bosna Visoko i nastavili niz sjajnih rezultata u Premijer ligi BiH u kojoj su, nakon 11 kola, bez poraza (9-1-0)!

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 12:12, a obilježila ga je situacija po isteku vremena, kada je desno krilo Borca Luka Perić izveo deveterac, te tom prilikom pogodio u glavu prvotimca Visočaka Haruna Babića. Iako, naravno, nije bilo namjere, sudije, vođene pravilima, pokazale su igraču Borca crveni karton.

U uvodnim minutima nastavka, domaći su serijom 3:0 došli do 15:12, međutim Borac je do sredine drugog dijela, uz seriju 3:8, odmakao domaćima na dva koraka (18:20).

Uz podršku oko 1000 navijača i odbrane Enesa Sirće, Bosna je postigla dva vezana gola i u posljednjih deset minuta ušla pri ”egalu” (20:20) – a onda je jednu od ključnih uloga odigrao mladi golman našeg tima Berin Brkić.

Nekadašnji čuvar mreže Maglaja je u trenucima kad se ”lomio”rezultat, prvo pri rezultatu 23:24, a onda i kod 23:25, upisao par sjajnih intervencija i omogućio saigračima da meč završe kako su i zamislili.

Najviše golova u ekipi Borca postigao je Luka Knežević (6), dok su po jedan manje imali Miloš Nježić i Vlado Draganić.

Narednu utakmicu Borac će odigrati sljedećeg vikenda, kada će u 12. rundi ugostiti Maglaj.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Vogošća 38 : 30 Krivaja
Izviđač CO 36 : 25 Sloga (GV/U)
Bosna Eko Energija (V) 23 : 26 Borac M:TEL
Maglaj 21 : 20 Leotar
Gračanica 31 : 25 Iskra
Konjuh 29 : 23 Bosna (S)
Gradačac 29 : 20 Sloga (D)