Igra što treba

Aleksandar Vojnović

Još jednom je neumorni Aleksandar Vojnović pokazao raskošni kvalitet u dresu protiv Radnika u Bijeljini (1:1) Stameni Novograđanin bio je jedan od najzapaženijih aktera u crveno-plavom dresu, a tokom 90 minuta promenio je nekoliko pozicija u timu, počeo je u odbrani, nastavio u veznom redu, a u finišu susreta bio je pred golom Semberaca, pretio, sa željom da njegov tim dođe do celog plena.

U jednom trenutku spasao je Banjalučane sigurnog poraza jer je nakon jednog kontranapada domaćina izbacio loptu sa gol-linije, nakon što je golman Nikola Ćetković već bio savladan. Uz strelca izjednačujućeg gola Jovu Lukića zaslužio je visoku ocenu za prikazanu igru.

-Uvek na terenu želim da pružim maksimum. Za mene nema izgubljene lopte, nikada ne odustajem. Mogu da odgovorim zahtevima na više pozicija i ne biram ih. Ono što trener traži od mene želim da ispunim maksimalno odgovorno, profesionalno i požrtvovano – rekao je na početku Aleksandar Vojnović.

Radnik je u nedelju bio bliži pobedi, pored vođstva od 1:0 Bijeljinci su imali nekoliko stoprocentnih prilika da postignu drugi pogodak i po svemu sudeći zapečata utakmicu.

-Očekivali smo pobedu i tri boda, remizirali smo i uzeli jedan. Kada se pogleda svih 90 minuta možemo da budemo zadovoljni konačnim ishodom, mada smo u finišu propustili nekoliko prilika da preokrenemo rezultat u potpunosti u našu korist. Isto tako mogli smo da primimo još nekoliko golova. Kada se sve sabere rezultat je realan. Nagrađeni smo golom u finišu jer se nismo predavali, igrali do zadnjeg, bacili sve karte u napad. Kaznili smo domaćina za promašaje – dodao je Vojnović.

U poslednjem jesenjem kolu Borac na Gradskom stadionu u Banjaluci dočekuje tuzlansku Slobodu s kojom je u prvom okršaju polusezone na Tušnju remizirao 1:1.

-I Sloboda i mi ove jeseni smo zabeležili po devet remija. U Tuzli smo odigrali dobro, osvojili bod, a kao i u Bijeljini nadali smo se celom plenu. Sada je utakmica na našem terenu i nadam se da ćemo to da iskoristimo da pobedimo i na zaslužen zimski odmor odemo u vedroj atmosferi, pobedničkog mentaliteta. Čeka nas teških 90 minuta protiv rivala koji ume da se brani, ali i preti iz kontranapada. Ipak, optimistični smo i verujemo u trijumf koji bi nam mnogo značio – ostakao je na kraju Aleksandar Vojnović, Borčev “ol raund” fudbaler.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski