Ozbiljan šamar Sokolovima: Slavija vodila 21 razlike, pa izgubila utakmicu od hrabre Slobode

Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva pretrpjeli su večeras u Istočnom Sarajevu ozbiljan šamar od Slobode 73 iz Novog Grada.

Iako su domaći bili apsolutni favoriti, vodili i 21 razlike u drugoj četvrtini, prokockali su to i hrabri gosti dolaze do pobjede 80:78.

Upozorovali su iz Slavije pred ovaj susret. Tražili su ozbiljnost jer svjesni su kako svojih tako i protivničkih kvaliteta. Znali su da su kvalitetniji, da imaju širi roster, ali da na terenu 40 minuta moraju da grizu kako bi došli do pobjede. Tako su i ušli u meč. Sve je perfektno funkcionisalo kod Sokolova i već u prvim minutama imaju dvocifrenu prednost, a četvrtinu završavaju sa +19, 32:13. Tako su nastavili i u drugoj dionici, otišli su na +21, 34:13 i onda se jednostavno ugasili.

Već i na velikoj razlici Aleksandar Damjanović je na pojedine ideje svojih košarakaša galamio, želio je da ih održi budnim. Rotirao je, ubacio je i mlađe košarkaše u igru, ali prednost domaćih samo se topila, pa Sloboda do poluvremena spušta to na jednocifrenu prednost.

Vidjevši da je đavo odnio šalu, vraća najjače snage Damjanović na parket, ali ništa nije više polazilo za rukom Slaviji. Gosti, koji su utakmicu odradili sa praktično šest igrača, imali su svoje šutersko veče, pogađali su neke jako teške šuteve i nedostatak igračkog kadra, pa i kvaliteta, nadoknadili su velikom borbenošću i zasluženo nose kući pobjedu, tek drugu u sezoni.

Slavija doživljava drugi poraz u sezoni, prvi nakon šest pobjeda.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Eman Šertović sa 25 poena, a Uroš Podrumac, koji nije nikako izlazio iz igre, ubacio je 21. Kod Slavije, Dušan Elez je vukao Slaviju koliko je mogao u drugom poluvremenu, ubacio je 17 poena, toliko je dodao i Filip Njegovanović, a Željko Klještan je u prvoj četvrtini ubacio 14 poena, ali je u nastavku dodao još samo dva za ukupno 16 poena i 12 skokova.