Doboj iznenađujuće poražen, remi Policajca i Sloge

Foto/ Rade Šešlak

Futsaleri Doboja doživjeli su danas neočekivan poraz od Kaskade iz Gračanice u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u futsalu. Kaskada je do prve pobjede u sezoni stigla rezultatom 6:4, i to nakon što je čitavu utakmicu provela u vodstvu.  Samir Isanović je postigao dva pogotka, a po jednom su se u strijelce upisali Zaim Nurkić, Avdo Huksanović, Sead Buljubašić  i Omer Memić. Za domaće su pogađali Samir Isanović koji je postigao autogol, Vladan Lukić, Ivan Ivanagić i Igor Mirković.

Mostar SG je predvođen Bilalom Jelićem stigao do pobjede protiv Hercegovine 3:1. Bilal Jelić je postigao dva pogotka, u 19. i 28. minutu, a uz njega u strijelce se upisao i najbolji strijelac lige Nermin Kahvedžić. Za goste je u 25. minutu pogodio Hrvoje Ćavar.

U derbiju kola Policajac i Sloga su remizirali 3:3.  Policajac je poveo golom Kaurina, a izjednačio je Zukan. Novo vodstvo Policajcu donosi Prošić, da bi Stojanović pogodio za 3:1. Ipak, gosti pred odlazak na odmor golom Halilovića smanjuju na 3:2, da bi bod donio Bilkan u 37. minutu.

Salines nije imao problema na gostovanju kod Brotnja i slavio je 6:1.  Darko Milanović je doveo Salines u vodstvo, a pogađali su još dva puta Mirko Marinković, te po jednom Osman Beganović, Miloš Radujković i Davor Arnautović. Za domaće je pogodio Antonio Prusina.

Sutra se igra utakmica Sarajevo - Bosna Kompred.

Sarajevo 2 : 3 Hercegovina
Mostar SG 10 : 4 Sloga
Policajac 1 : 2 Kaskada
Doboj 4 : 0 Salines
Brotnjo 7 : 2 Bosna Kompred