XS
SM
MD
LG

Derbi i Banjaluci, hercegovački u Bileći, Maglić čeka Drinu, "Sokolice" - Radnik, Libero - Velež, "Leo" - Glasinac

Po kalendaru takmičenja Odbojkaškog saveza Republike Srpske u vikendu pred nama u konkurenciji seniorki na rasporedu su mečevi poslednjeg 11. kola jesenjeg dijela prvenstva.

Kolo će obilježiti, derbi susret gradskih rivala u Banjaluci, duel ekipa koje su najviše pokazale u dosadašnjem toku prvenstva.

Jedini sastav sa maksimalnim bodovnim učinkom lider Borac snagu će odmjeriti sa dugoplasiranim "Inovatorkama" koje su upisale devet pobjeda i jedan minimalni poraz posle pet odigranih setova.

I jedni i drugi najavljuju veliku borbu, vjeruju u svoje snage i nadaju se najboljem, a na kraju sigurni smo odbojka će pobijediti.

U hercegovačkom derbiju u Bileći sastaju se poslednjeplasirani Hercegovac i deveto Ljubinje Bankom. Bilećanke su pod imperativom pobjede, a gošće traže priliku da prekinu niz od četiri zaredom neuspjeha ta se očekuje velika i neizvjesna borba do same završnice.

Izuzetno uzbudljivi dueli i kvalitetna odbojka očekuje se i u susretima Leotar - Glasinac, Libero - Velež, a neizvjesnosti i velike borbe neće nedostajati ni u obračunu ekipa, Slavija - Radnik i Maglić - Drina gdje "Sokolice" i Fočanke traže bodove spasa te slijedi velika i grčevita borba za svaki poen, a nijanse i sportska sreća odlučivaće o pobjedniku.

Utakmice 11. kola igraju se u tri termina, derbi banjalučkih klubova na rasporedu je u petak, mečevi u Bijeljini, Bileći i Foči na programu su u subotu, dueli u Trebinju i Istočnom Sarajevu odigraće se u nedelju.

XI KOLO PRVA LIGA ŽENE

SLUŽBENA LICA

PETAK 11. DECEMBAR

ŽOK „BORAC“ - OK „INOVA“ 19,30

I sudija: Vukajlović Željko / Banja LUka

II sudija: Gutalj Dragan / Pale

Delegat: Marić Milenko / Banja Luka

SUBOTA 11. DECEMBAR

OK „LIBERO“ - OK „VELEŽ“ 15,00

I sudija: Bencun Srđan / Modriča

II sudija: Ristivojević K. Jelena / Banja Luka

Delegat: Drobnjak Velimir / Modriča

OK „HERCEGOVAC“ - OK „LjUBINjE BANKOM“ 15,00

I sudija: Filipovac Dragan / Višegrad

II sudija: Pandurević Nevena / Istočno Sarjevo

Delegat: Antunović Slobodan / Gacko

OK „MAGLIĆ“ - OK „DRINA“ 15,00

I sudija: Višnjić Snježana / Sokolac

II sudija: Dragišić Darija / Istočno Sarajevoi

Delegat: Karadeglija Nebojša / Ljubinje

NEDELjA 12. DECEMBAR

OK „SLAVIJA“ - ŽOK „RADNIK“ 12,30

I sudija: Tošić Mirjana / Čajniče

II sudija: Čančar Milena / Pale

Delegat: Kozić Nikola / Ljubinje

ŽOK „LEOTAR“ - OK „GLASINAC“ 13,00

I sudija: Stanišić Jovana / Istočno Sarajevo

II sudija: Kapor Vera / Foča

Delegat: Pavić Drsko / Ljubinje


Radnik 2 : Maglić
Modriča-Novoprom 3 : 0 Tempo
Gradiška 1 : 3 Gacko
Crvena zvijezda 3 : 0 Drina
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Modriča-Novoprom 10 10 0 30
2 Gacko 8 5 3 15
3 Drina 9 5 4 15
4 Crvena zvijezda 10 4 6 14
5 Tempo 10 4 6 13
6 Radnik 2 8 3 5 8
7 Maglić 9 3 6 8
8 Gradiška 10 3 7 8