Real bolji od Barse

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale španskog Superkupa, pošto su u polufinalu nadigrali Barselonu nakon preokreta sa 3:2.

Sjajan meč priredili su Real i Barsa ljubiteljima fudbala, a potogovo prisutnima na stadionu "King Fahd" u Rijadu.

Real je opravdao ulogu favorita i plasirao se u finale, ali nakon dosta muke i produžetka.

"Kraljevski klub" u vođstvo je došao u 25. minutu kada je Benzema iskoristio grešku Busketsa, uposlio Vinisijusa, koji beži čuvarima i matira Ter Štegena.

Barsa je pokušavala da do kraja prvog dela meča dođe do izjednačenja i to joj je pošlo za nogom.

Luk de Jong je u par navrata glavom umalo postigao gol, ali je Kurtoa svaki put sjano intervenisao.

Ipak, holandski napadač uz dosta požrtvovanja i sreće uspeva da se upiše na listu strelaca, kada je u 41. minutu kaznio grešku Militaa.

Utakmica se potpuno rasplamsala u drugom poluvremenu, što je bilo i za očekivati kada se u obzir uzmu reputacije učesnika.

Igrao se 72. minut, kada je Benzema postigao gol i vratio Realu prednost.

Ćavi je nakon tog momenta posegnuo za brojnim izmenama i rešio da ide na sve ili ništa.

Takvo razmišljanje mu se isplatilo, pošto je Barselona u finišu zaigrala znatno bolje.

U 83. minutu je Alba uputio centaršut, a povrtanik nakon duže pauze - Ansu Fati je bio najbolji u skoku i glavom prosledio loptu u mrežu.

Barselona je izjednačila na 2:2, a taj rezultat bio je na snazi nakon regularnih 90 minuta igre.

U produžecima, Real je imao više snage i energije i znao to da naplati.

Jednu od mnogobrojnih kontri "Los Blankosa", iskoristio je Valverde u 98. minutu.

Bio je to gol koji je treći put na meču Real došao do vođstva, ovoga puta i poslednji.

Brojne prilike viđene su na obe strane. Madriđani su promašili zicere preko Rodriga i Kamavinge, dok Barselona do trećeg gola nije stigla uprkos šansama Dembelea i Fatija.

Real se pobedom plasirao u finale Superkupa Španije, gde će čekati rivala. To će biti bolji iz duela Atletiko Madrida i Atletik Bilbaa, koji se sastaju u četvrtak.