Debakl Srbije! Ukrajina razbila Orlove na Evropskom prvenstvu

UEFA.com

Futsal reprezentacija Ukrajine upisala je prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu u futsalu. Na otvaranju drugog kola Ukrajinci su pregazili Srbiju furioznim prvim poluvremenom i na kraju slavili sa 6:1

Sve je išlo u kontra smjeru za Srbiju u ovom meču od samog starta. Ni ogromni problemi uoči i na samom Evropskom prvenstvu, koronavirus i povrede, nisu opravdanje za ovako slabu igru selekcije Dejana Majesa, koja je definitivno najveće razočarenje do sada u Nizozemskoj.

Od prvog napada na utakmici Ukrajinci su stvorili velike probleme. Ako nisu pogodili iz prvog napada, iz drugog su već krenuli u slavlje. Pobjegao je Kociću Mykhailo Zvarych i pogodio za 1:0. U 6. minuti već je bilo 2:0. Nakon prekida, mladi Kristijan Vasić nespretno šalje loptu u sopstvenu mrežu. Već tada, nazirala se katastrofa Orlova, a ona je upotpunjena golovima Danyila Abakshyna i Igora Chernyavskog za ogromnih 4:0 na poluvremenu.

U nastavku susreta Srbija nešto bolja, ali Ukrajina je stajala sjajno u defanzivi i nije dozvoljavala da Srbija zaprijeti. Na kraju, samo su ovjerili pobjedu drugim golom Mykhaila Zvarycha u 34. minuti, te Ihora Korsuna u 39. minuti preko čitavog terena.

Blamažu Srbije ublažio je tek Dragan Tomić na ulasku u posljednju minutu utakmice i pogodio za 6:1.

SRBIJA - UKRAJINA 1:6 (0:4)
Ziggo Dome, Amsterdam
Bez prisustva gledalaca
Sudije: David Grondal Nissen (Norveška) i Gabor Kovacs (Mađarska)
Strijelci: 0.1 Zvarych 2, 0:2 Vasić 6 (ag), 0:3 Abakshyn 15, 0:4 Cherniavskyi 20, 0:5 Zvarych 34, 0:6 Korsun 39, 1:6 Tomić 39
Žuti kartoni: Momčilović, Aleksić, Rakić (Srbija), Zvarych, Tsypun (Ukrajina)

SRBIJA: Momčilović,Vasić, Ramić, Tomić, Petrov, Kocić, Rakić, Pršić, Stojčevski, Vulić, Aleksić, Milosavljević Selektor: Dejan Majes

UKRAJINA: Tsypun, Fareniuk, Korsun, Shoturma, Zvarych, Savenko, Radevych, Razuvanov, Lebid, Siryi, Abakshyn, Zhurba, Cherniavskyi Pediash Selektor: Oleksandr Kosenko

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred