Maletiću pun kofer briga

MRKONJIĆ GRAD - Fudbaleri Slobode i Gorice iz Šipova na „Lukama 2“ odigrali su kontrolni meč. Slavili su gosti sa 2:0, potpuno zasluženo, jer su meč ušli sa mnogo energije i sa željom da pobjede. Istini za volju gosti imaju znatno bolji sastav nego u jesenjem dijelu šampionata, a Sloboda „tanji“.

Kombinovani tim Slobode u prvom poluvremenu djelovao je neubjedljivo, bez potrebne energije, bez htjenja, bez ideje u igri i sa lošim trčanjem i pa igrom. Nije to bila ni sjenka ekipe koja je prije sedam dana odigrala odličan meč sa Omarskom. Jednostavno, stekao se utisak  da su fudbalerima Slobode, od napornih treninga, noge bile „olovne“!

Neki fudbaleri, a koji su igrali u  u prvom poluvremenu, treba da se dobro zapitaju, jesu li oni spremni  da igraju fudbal u Drugoj ligi.

Gosti iz Šipova djelovali su svježije, energičnije, bolje povezani. A sve konce držali su Duško Sakan, Branko Peno (koji ima samo nekoliko treninga, ali koji je majstor s loptom), Mitrić,  Sivonjić... Ali i jedan momak koji je iz Jajca došao u Goricu, Elmin Husić.

Igrač koji na terenu očito pravi prevagu i koji je opasan napadač po lijevoj strani terena. Upravo je on u 10. minutu probilo odbranu Slobode, ubacio loptu pred gol koju je u mrežu sproveo Toni Lacić. Drugi gol u 60. minutu postigao je Marinko Sivonjić, koji je iskoristio smušenost odbrane Slobode i savladao Stjepanovića.

Fudbaleri Gorice posebno su dominirali u prvom poluvrmenu, dok su domaći  u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje i stvorili su nekoliko prilika za gol.

Naime, strateg domaćih Darko Maletić u igru je uveo Anđelića, Soldata i  Maksimovića, koji je uspio povezati igru domaćeg sastava. Očito, to nije bilo dovoljno da se preokrene rezultat, pa su gosti zasluženo slavili.

Šef stručnog štaba Slobode Darako Maletić nezadovoljan je igrom i zalaganjem svojih fudbalera na terenu.

-Danas smo odigrali utakmicu i pokazali kako ne treba igrati. Mislim da je i ovo neko iskustvo da vidimo sve svoje slabosti. Mislim da nas je stigao umor, ali to ne može biti neko opravdanje za lošu partiju. Ove sedmice smo radili dosta dobro i naporno. Neko smo stalno kasnili u predaji lopte, puno pogrešnih pasova... I poraz je bo neminovan. Želim da kažem da je pobjeda Gorice zaslužena i u svemu su nas nadigrali. Mi ćemo iz ove utakmice pokušati izvući pouke i pokušati se što bolje spremiti za nastavak šampionata. Generalno kad se sve sabere  i oduzme odigrali smo ispod svog nivoa. Sigurno možemo i moramo bolje- kaže Maletić.

Strateg Mrkonjićana dodaje da će fudbaleri Slobode „generalku“ pred nastavak šampionata imati u subotu u Novom Gradu sa ekipom Slobode, koja „puca“ na Premjer ligu BiH.

-Sloboda je sigurno najkvalitetnija ekipa od svih sa kojima smo igrali do sada. Mislim da nam taj meč može poslužiti kao dobra provjera da sagledam gdje smo u ovom trenutku. Planiramo da se narednih dana „prebacimo“ na tren sa prirodnom travom, jer se moramo pripremati za nastupe na terenima sa prirodnom podlogom. Što se tiče igračkog kadra to je to za sada. Mada smo ostavili mogućnost za još jedno ime, ako se pojavi do kraja prelaznog roka. Vidjećemo šta možemo uraditi. Vlado Koprivica nije danas igrao, jer ima lakšu povredu i nismo željeli da rizikujemo da dođe do teže povrede - kaže Maletić.

Strateg Gorice Duško Sakan, bio je prezadovoljan igrom i pobedom svoje ekipe.

-Realan rezultati i zaslužena pobjeda. Mislim da smo veći dio meča bili bolji, agresivniji. Baš sam zadovoljan našom igrom. I drago mi je da smo konačno bili kompletni. Nedostao nam je samo Stanko Malinović, koji je polomio šaku. Nadam se da će biti spreman za drugo, treće kolo u šampionatu. I mislim da ćemo biti dosta bolja ekipa nego u jesenjem dijelu sezone. Zadovoljan sam pojačanjima, sve su to igrači iz naše okoline. Mrkonjiću sve čestitke, a kolegi Maletiću želim mnogo uspjeha i sreće u nastvaku šampinata - kaže Sakan.

Ukrina 2 : 0 Proleter
Jedinstvo 2 : 0 Gorica
Sloga (T) 3 : 2 Borac
BSK 5 : 4 Progres
Čelinac 3 : 1 Sloga (S)
Polet 1926 0 : 6 Brdo
Dubrave 1 : 2 Laktaši
Sloboda 4 : 1 Željezničar