Čaušević odbranio bod Borcu u Istočnom Sarajevu

Foto/ Vasilije Marković

Rukometaši Slavije i Borca 2 podijelili su po bod danas u Istočnom Sarajevu odigravši 35:35 u jednoj zanimljivoj utakmici.

Domaći rukometaši jesu bili favoriti u ovom meču, ali su se poprilično namučili protiv mlade i poletne Borca iz Banjaluke. U jednom momentu djelovalo je da je Slavija uspjela prelomiti meč u svoju korist, otišli su na 27:22 sredinom drugog poluvremena, ali im se prednost još brže istopila nego što su je stekli, pa su Banjalučani čak i poveli.

Na kraju, Slavija je imala na 12 sekundi do kraja napad za pobjedu, ali tada već nije imala sreće. Igor Beribaka pogađa stativu, odbijenu loptu hvata Dragan Tošić, ali mu zicer skida Faris Čaušević i donosi svojoj ekipi bod. Mladi golman Borca je u drugom poluvremenu gotovo jedva stajao na nogama zbog povrede, ali s obzirom na to da je bio jedini golman danas u Borcu stegao je zube i izrastao u junaka.

Najefikasniji u ekipi Slavije bio je Boris Vuletić sa 10 golova, a Igor Beribaka je postigao osam. Kod Borca, Nikša Petrović je postigao devet.

SLAVIJA - BORAC 35:35 ( 18:15)