Lider ubjedljiv u Osječanima, Doboj opet "ispod crte"

Futsaleri mostarskog Starog Grada savladali su večeras u Osječanima FC Doboj sa 5:1 u posljednjoj utakmici 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u futsalu.

Mostarci su lako došli do trijumfa i opravdali ulogu favorita, a već od samog starta utakmice vidjelo se u kom smjeru to ide. Marin Suton je pogodio za 1:0, a prednost je duplirao i Dobojlija Marijo Aladžić koji je pred utakmicu dobio i prigodan poklon od domaćih.

Potom je na scenu stupio Slobodan Rajčević sa dva pogotka, da bi Denis Zelenković smanjio u 34. minuti na 1:4, ali je reprezentativac Srbije u 38. minuti kompletirao hattrick i postavio konačnih Doboj - Mostar SG 1:5.

Doboj je poslije današnje pobjede Hercegovine u Čitluku protiv Brotnja 3:1 ponovo spao ispod crte play offa i sada su u play out zoni sa dva boda manje od Hercegovine. Mostar SG je prvi i uskoro će i matematički obezbijediti to mjesto pred play off.