Igman, Konjic
Ovog vikenda igraju se susreti 21. kola m:tel Prve lige FBiH. U subotu 9. aprila igra se šest utakmica, hadžički Radnik će ugostiti gabelski GOŠK , oraški Labudovi predposljdnju ekipu Simm Bau, a, fenjeraš Tomislav gračaničko Bratstvo.
Bihaćko Jedinstvo koje je u donjem dijelu tabele je domaćin banovičkoj Budućnosti, Bišćanima „igra“ samo pobjeda, ali i Banovićani imaju pravo na pozitivan rezultat, kao i Mladost DK u domaćem suretu sa gradačkom Zvijezdom. U Srebreniku se očekuje zanimljiva i neizvjesna utakmice između Gradine i Goražda.
Ovo kolo u nedjelju 10. aprila zatvaraju u Konjicu lider Igman i kakanjski Rudar i u Tešnju drugoplasirani TOŠK i Travnik.
Subota, 09.april u 16:00 sati,
Hadžići : FK Radnik - NK GOŠK , glavni sudija: Mario Pejić (Grude), pomoćnici : Marijan Ćosić (Široki Brijeg) i Ivo Maglica (Livno), 4. sudija : Stipe Kovačević (Livno), delegat : Esad Kudelić (Bužim), posmatrač suđenja : Besim Dervibegović (Orašje).
Doboj Kakanj: FK Mladost - NK Zvijezda , lija Orkić (Matići), Mirza Ćehaja i Senad Aleta, Ernis Džemidžić svi Goražde , Vahidin Lušija (Busovača), Tarik Kečo (Sarajevo).
Tomislavgrad : NK Tomislav - NK Bratstvo , Samir Kapo (Kakanj), Edis Trklja (Sarajevo) i Sahib Smriko (Zenica), Jure Delić (Mostar), Ivo Karačić (Biletić Polje), Mario Perić (Novi Travnik).
Srebrenik : OFK Gradina - FK Goražde , Ermin Hadžović, Edin Redžović i Mirza Tičić, Deni Ćatibović svi Sarajevo, Mato Itrić (Brčko), Boro Matan (Livno) .
Orašje : NK Orašje – BFK Simm Bau , Elvedin Topuzović (Tuzla), Adnan Arfadžan (Jablanica) i Eldar Parla (Sarajevo), Nihad Ljajić (Sarajevo), Eldin Hodžić (Tuzla), Eldis Prošić (Cazin) .
Bihać : NK Jedinstvo - FK Budućnost , Drago Tabak (Tomislavgrad), Marko Grebenar (Livno) i Boris Bilješko (Novi Travnik),Sandi Ljevo (Mostar), Senad Huskanović (Zavidovići), Almir Ćišić (Mostar).
Nedjelja 10. april u 16:30 sati,
Konjic : FK igman – FK Rudar , Haris Poprženović (Travnik), Amir Hušidić (Pdzvizd) i Hasan Nanić (Bužim) , Sanel Silić (Cazin), Nikola Kaić (Livno),Ahmet Ibranović (Gradačac).
Tešanj : NK TOŠK – NK Travnik , Emir Spahalić (Mostar), Perica Maskaljević (Donja Mahala) Filip Jarić i (Brčko), Filip Antić (Orašje), Adnan Kantić (Sarajevo), Edis Zukić (Tuzla).
Zvijezda | 4 : 1 | Radnik |
Tomislav | 3 : 5 | TOŠK |
Jedinstvo | 1 : 0 | Gradina |
Orašje | 4 : 0 | Mladost |
Igman | 2 : 0 | Goražde |
Rudar | 4 : 1 | Travnik |
Simm Bau | 0 : 1 | GOŠK |
Budućnost | 3 : 1 | Bratstvo |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Igman | 30 | 20 | 8 | 2 | 68 | |
2 | GOŠK | 30 | 19 | 9 | 2 | 66 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
4 | TOŠK | 30 | 14 | 10 | 6 | 52 | |
5 | Rudar | 30 | 15 | 7 | 8 | 52 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 3 | 13 | 45 | |
7 | Bratstvo | 30 | 13 | 5 | 12 | 44 | |
8 | Orašje | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
9 | Goražde | 30 | 11 | 5 | 14 | 38 | |
10 | Zvijezda | 30 | 8 | 9 | 13 | 33 | |
11 | Simm Bau | 30 | 8 | 8 | 14 | 32 | |
12 | Radnik | 30 | 6 | 13 | 11 | 31 | |
13 | Jedinstvo | 30 | 8 | 5 | 17 | 29 | |
14 | Travnik | 30 | 6 | 10 | 14 | 28 | |
15 | Mladost | 30 | 8 | 3 | 19 | 27 | |
16 | Tomislav | 30 | 6 | 4 | 20 | 22 |