Crnogorke porazile Bosnu i Hercegovinu

Juniorke BiH

Ženska juniorska reprezentacije Bosne i Hercegovine poražena je od Crne Gore sa 3:2  (23:25, 22:25, 25:23, 25:22, 11:15) u svojoj prvoj kvalifikacionoj utakmici za plasman na Evropsko prvenstvo koja je odigrana u Areni Hils u Sarajevu.

Početak meča nagovijestio je veliku borbu, nijedna ekipa nije uspijevala da se odvoji, a onda je Crna Gora povela sa 8:5. Izjednačila je naša reprezentacija koja se ponovo uspjela vratiti iz rezultatskog minusa. Pri vođstvu Crne Gore sa 13:11 usijedila je serija poena Rendićeve, Manojlovićeve i Kataline od 5:0 za vođstvo 16:13. Sa dva poena prednosti ušla je reprezentacija BiH u zavšnicu (23:21) ali je Crna Gora ovaj set završila serijom 4:0 za pobjedu u prvom setu

Drugi set Crna Gora je otvorila serijom 3:0, naše djevojke uspijevaju izjednačiti na 3:3, a nakon perioda igre poen za poen Crna Gora se ponovo odvojila na tri poena prednosti (10:7). Novo izjednačenje viđeno je kod rezultata 13:13 . Nasatavak je donio nešto bolju igru Crnogorki koje su uspjele ući u mirnu završnicu i dobiti drugi set sa 25:22.

Treći set reprezentacija BiH otvara vođstvom 3:0, ali ovaj put Crnogorke vezuju tri poena za 3:3. U nastavku, kod rezultata 6:6, gošće prave setiju 3:0 odvajaju se na tri poena prednosti 9:6. Nije se predavala naša reprezentacija, držala je priključak, uspjela izjednačiti na 10:10,  12:12 i 13:13, a potom i do vođstva 16:15. Do rezultata 20:20 igralo se poen za poen, a onda su Crnogorke stigle do tri poena prednosti (23:20). Nisu se naše djevojke predavale, sa četiri vezana poena stigle su do set lopte i vođstva 24:23 i pobjede

Sjajno je BH tim otvorio četvrti set, poveo sa 2:0 i 4:1, imao prednost i 8:5 ali su Crnogorke uspjele izjednačiti na 8:8. Ekipe su se u nastavku smjenjivale u vođstvu, a u završnici seta BiH stiže do dva poena prednosti (19:17). Prava drama je viđena do kraja seta, pokušavale su gošće, stizale su nekoliko puta na poen zaostatka, a onda je Rendić sa dva sjajna poena donijela dva poena za BiH i pobjedu 25:22 u četvrtom setu.

Na krilima velike podrške sa tribina naše djevojke su ušle u peti set i povele sa 5:2, da bi Crnogorke stigle do izjednačenja 5:5, a na promjeni strana i prednsoti od 8:7, pa 9:7. Nije tu bio kraj, izjednačila je BiH na 9:9, pa na 10:10. Uslijedila je serija Crne Gore od 4:0

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine sutra će se, u Dvorani Arena Hils na Ilidži, od 17,30 časova sastati sa Švajcarskom.

Evropsko prvenstvo će se  odigrati od 27. avgusta do 4. septembra u Skoplju, u Sjevernoj Makedoniji.

F GRUPA – SARAJEVO, BOSNA I HERCEGOVINA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

CRNA GORA – ŠVAJCARSKA  2:3 (23:25, 25:23, 25:19, 15:25, 9:15).

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA  (23:25, 22:25, 25:23, 25:22, 11:15)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA   (17.30)

Plasman na Evropsko Prvenstvo  izboriće pobjednici 9 grupa, dok će se 8 najuspjšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobjednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

Napomena:

Plasman na XXII SP 2023. izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.