Slavija u prepunoj dvorani sačuvala prednost domaćeg terena

Košarkaši Slavije iz Istočnog Sarajeva savladali su Rogaticu u prvom meču polufinalne serije plej ofa za prvaka Republike Srpske protiv Rogatice 60:52.

U prepunoj Sportskoj dvorani „Slavija“ u Istočnom Sarajevu, gdje ni igla nije mogla da padne, a koja već godinama nije bila ovako ispunjena Slavija je uspjela da sačuva prednost domaćeg terena i povede sa 1:0 u seriji protiv Rogatice. Poseban štimung utakmici gromoglasnom podrškom svojim ljubimcima davali su Sokolovi, a i gosti iz Rogatice su imali podršku grupice svojih navijača.

Bila je ovo jedna tvrda utakmica u Istočnom Sarajevu. Važnost meča je doprinjela tome i da ekipe nešto nervoznije odigraju, izgube neke jeftine lopte, pa i sam rezultat od 29:26 na poluvremenu govori koliko je ovo bila tvrda utakmica.

Poslije početnog vodstva Rogatice, Slavija preuzima vodstvo i ima kakvu-takvu prednost, najviše četiri poena, 13:9. Ipak, finiš prve dionice pripada gostima, prave seriju 7:0, ostavljaju Sokolove tri minute bez poena i prvu četvrtinu dobijaju 16:13.

Domaći uspjevaju na startu 2/4 da se vrate u susret. Zapalila se ruka Filipa Njegovanovića, pogodio je tri vezane trojke i Slavija se vraća u vodstvo, 23:20. Držala je Slavija u ovom periodu igre minimalnu prednost u odnosu na protivnika, a kada je Dušan Elez pogodio trojku na dvije minute do kraja četvrtine prvi put je jedna ekipa imala i pet poena prednosti u ovom meču, da bi se na odmor između dva poluvremena otišlo sa +3 za Sokolove, 29:26.

Mučila se Slavija u trećoj četvrtini sa realizacijom i organizacijom napada uopšte, što je iskoristila Rogatica da preokrene rezultat, ponovo povede, a onda malo po malo ode i na maksimalnih +6 na kraju trećeg perioda, 45:39.

Početak 4/4 pripada domaćima. Dušan Elez lijepim prodorom diže publiku na noge, ali uzvraća bivši košarkaš Slavije, sada Rogatice, Miloš Šušić. Uvlačila se pomalo nervoza kod Slavije na -6, pa je Aleksandar Damjanović morao da smiruje svoje igrače, a onda je u dva napada prepuna dvorana eksplodirala nakon što trojku pogađa Filip Njegovanović, a potom sa istog mjesta i Dušan Elez uz dodatno bacanje koje pogađa i Slavija se ponovo vraća u vodstvo, 48:47.

Imali su domaći prigovore na nekoliko sudijskih odluka u ovim trenucima, pa Božidar Radanović pokazuje i tehničku klupi Slavije, bacanje promašuje Pilindavić, ali Dejan Ivković trojkom vraća prednost Rogatičanima 50:48, ali trojku na trojku stavlja Filip Njegovanović i nastavlja rezultatsku klackalicu.

Na nešto više od šest minuta do kraja Nemanja Okiljević pogađa za 52:51, i bili su to posljednji poeni Rogatičana na utakmici. Neven i Luka Damjanović postižu bitne poene i odvode Slaviju na 55:52 i gotovo tri minute je na semaforu stajao taj rezultat. Imali su Rogatičani i još jednu tehničku da se vrate u susret i bacanja Miroslava Milidraga, ali sve ih je stalo u ovoj dionici, lopta nije htjela kroz obruč. Ključnim će se ispostaviti poeni Darka Damjanovića na 1:25 do kraja utakmice, kada pogađa uz faul. Ne pogađa dodatno bacanje, ali Slavija odlazi na 57:52, koje uspjeva da sačuva do kraja i slavi pobjedu u prvom meču polufinalne serije.

Druga utakmica igra se za sedam dana u Rogatici.

OKK SLAVIJA – KK ROGATICA 60:52 (13:16,16:10, 10:19,  21:7)