Slavija savladala Omarsku i prekinula crni niz

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva poslije šest utakmica bez pobjede i postignutog gola konačno su uspjeli i postići gol i slaviti.

Sokolovi su u 23. kolu Prve lige na svom terenu savladali Omarsku 2:1 i tako ispunili svoj cilj za ovu utakmicu, a to je bio upravo prekid serije koja je malo i poljuljala samopouzdanje domaćem timu.

Omarska je na utakmicu u Istočno Sarajevo došla bez čak devet fudbalera iz raznih razloga, a činjenica da su još u prvom dijelu sezone prebrinuli sve brige oko opstanka i ispunili svoj cilj opustila je Omarsku. Viđena je u Istočnom Sarajevu jedne fer i korektna utkamica, bez gotovo ikakvih grubosti, a Slaviša Mazić se oglašavao samo kada je morao. Istina, u drugom poluvremenu se razmahao kartonima, mada to neće promijeniti sliku o ovoj fer i korektnoj utakmici jer su neki od njih i bili zbog prigovora ili 'neposlušnosti'.

Prvu priliku na utakmici ima danas najagilniji Nikola Bjeloš. Iz slobodnog udarca šutira preko gola. Kada se nije poradovao tada, jeste u 10. minuti. Napravio je veći dio posla on po lijevoj strani, a na kraju Vedran Panić ima zadnji kontakt sa loptom i pisaće mu se da je postigao autogol u Istočnom Sarajevu. Odmah poslije toga ponovo Bjeloš šutira iz slobodnog udarca sa gotovo istog mjesta kao i prvi put, opet isto preko gola.

Omarska prvi šut ka golu Nine Nedžibovića ima u 20. minuti, Ognjen Jaćimović je probao i on šutira preko gola. Do kraja prvog dijela bilježimo novi pokušaj Nikole Bjeloša, namjestio se na desnu nogu, lopta odlazi tik pored stative.

Nastavak susreta, barem njegov početak bio je dosta sadržajniji. Slavija već u prvom napadu ima šansu, opet Nikola Bjeloš šutira, a danas ponajbolji igrač Omarske, golman Mladen Jokić brani taj udarac. Minutu kasnije kolosalna prilika za napadača Boru Mišoviića. Fantastičan centaršut Milana Muminovića napravio je zicer napadaču Slavije, ali "devetka" Sokolova i dalje ostaje bez gola u plavo-bijelom dresu.

Seriju šansi u narednom napadu nastavlja gostujući igrač, ali pred svojim golom. Poslije jedne prizemne lopte sa desne strane kapiten Dejan Nišević nespretno reaguje i lopta prolazi tik pored stative ui korneru. Mnogo bolju igru na startu drugog dijela Slavija kruniše u 53. minuti meča. Nikola Bjeloš je izveo korner, Ratković sa prve stative izbija loptu, ali ponovo do Bjeloša koji ima popravni, ali ovaj put pronalazi Gorana Popovića koji postiže gol za 2:0.

Dobru akciju Slavija izvodi i u 63. minuti, Mandić odigrava povratnu za kapitena Đorđa Avdalovića, ali mlak šut završava u naručju Jokića.

U 70. minuti utakmice momenat i za TV špice. Bila je to i najbolja šansa na utakmici za Omarsku do tada, slobodan udarac na vrhu kaznenog prostora iskosa lijevo. Darko Romanić je fantastično šutirao, a do tada nezaposleni Nino Nedžibović još ljepše ispod prečke izvadio taj šut i izbacio loptu u korner.

Nekako se utakmica primirila kako se išlo prema kraju utakmice, a onda u 90. minuti Omarska dobija penal. Poslije jednog duela Amara Beširevića i Vladana Anđića u kaznenom prostoru, Slaviša Mazić sa zadrškom, uz asistenciju pomoćnika Njegoslava Boškovića, pokazuje na penal kojeg u gol pretvara Ognjen Jaćimović za konačnih 2:1.

SLAVIJA - OMARSKA 2:1 (1:0)