Trijumf Rudara, poraz Leotara

U terminu od 15 sati danas su odigrane dvije utakmice 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a sastali su se Sloboda - Leotar, te Široki Brijeg - Rudar Prijedor.

Utakmica na Tušnju je završena pobjedom domaće ekipe, a konačan rezultat ovog meča je glasio 1:0.

U prvih desetak minuta je domaći tim bio nešto opasniji, prijetio je gostujućem golmanu, ali na kraju nije uspio doći do vodstva.

Igrala se 19. minuta kada su igrači Slobode tražili penal, ali sudija se nije oglasio, te je samo odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

Deset minuta kasnije zabilježen je prvi pokušaj Slobode u okvir gola. Husejinović je šutirao pravo u ruke Vukanovića, a u 32. minuti su gosti zaprijetili. Milić je šutirao pored gola tuzlanskog sastava.

Igrala se 39. minuta kada je Sloboda povela sa 1:0. Nakon nevjerovatne greške Vukanovića, kojem je ispala lopta iz ruke,  iskoristio je to  Veselinović, koji je pospremio loptu iza leđa protivničkog golmana za erupciju oduševljenja na Tušnju i sa tim golom se otišlo na poluvrijeme.

Leotar je u drugom poluvremenu imao dobru priliku. Sekulović je šutirao, ali je lopta otišla pored gola Slobode.

Nakon toga je tuzlanski sastav zaprijetio, te su u 53. minuti gosti imali dosta sreće. Beganović je centrirao, a Karišik je pogodio stativu.

Sloboda je u 54. minuti mogla doći i do drugog gola protiv Leotara. Beganović je nakon lijepe akcije šutirao silovito preko gola, te je tako propustio priliku da svojoj ekipi udvostruči prednost na Tušnju.

Trebinjski klub je nakon prilike Beganovića pokušavao doći do izjednačenja na Tušnju, ali u tome nije uspio, pa je doživio poraz od tuzlanskog sastava, kojem je ova pobjeda veoma važna u borbi za ostanak u društvu najboljih.

FK Sloboda - FK Leotar 1:0 (Mladen Veselinović 39')

U drugoj utakmici današnjeg programa, koja je odigrana na Pecari, Široki Brijeg je nakon preokreta doživio poraz na svom terenu od Rudara iz Prijedora, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 1:3.

Prvu priliku na utakmici imali su fudbaleri Širokog Brijega. Igrala se 13. minuta kada je klub sa Pecare zaprijetio, ali je Šćekić morao da interveniše.

Nakon toga je Široki Brijeg bio dosta konkretniji, bio je bliže golu, ali mreže su mirovale na Pecari sve do pred sami kraj prvog poluvremena.

Igrala se 45. minuta kada je Široki Brijeg poveo protiv Rudara i to autogolom Sajka, te je na poluvremenu imao gol prednosti u odnosu na svog protivnika.

Široki Brijeg je u prvih 15 minuta drugog poluvremena pokušavao da riješi utakmicu tako što je prijetio golmanu Rudara, ali igrači domaće ekipe nisu imali sreće.

Poslije nekoliko prilika fudbalera Širokog Brijega, igrači tima iz Prijedora su se oslobodili pritiska, što im se isplatilo, budući da su u periodu od 78. minute, pa do 94. postigli tri gola.

Igrala se 78. minuta kada je Rudar stigao do izjednačenja, a u listu strijelaca se upisao Nemanja Pekija. U 86. minuti na 1:2 je povisio Tomislav Knežević, da bi isti igrač u 94. minuti postavio konačan rezultat ovog meča.

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski