Sloga lako sa Konjuhom

MRK Sloga Doboj Foto: R.Šešlak

Rukometaši Sloge su lako izašli na kraj sa ekipom Konjuha iz Živinica slavivši na svom terenu rezultatom 34:26. Ni u jednom trenutku nisu dozvolili gostima nadu da mogu priprjetiti a kamo li pobijediti u Doboju. U ovoj utakmici vidjeli smo lucidne poteze i nadahnutu igru Vladana Đurđevića. Odličan na poziciji pivota bio je Radomir Stojanović, dok je top u ruci koristio Bojan Tulendić.
U 12.minutu Sloga nakon serije od 4:0 dolazi do plus pet 7:2. Gosti ubrzo zatim uzvraćaju sa tri uzastopna gola i smanjuju zaostatak na 5:7. A onda domaći golovima Tulendića i Đurđevića koji su po dva puta pogađali za velikih šest golova viška 11:5 (18.minut). Živiničani u 27.minutu sa tri gola u nizu ponovo dolaze do minus tri 12:15. Sloga dodaje gas i na odmor odlazi sa šest golova prednosti 18:12.
U 36.minutu serijom od tri uzastopna gola Sloga dolazi do najveće prednosti na utakmici 22:13. Konstantno su tu razliku održavali. Mirno su utakmicu priveli kraju za veliku i važnu pobjedu 34:26.
Svi igrači su dobili priliku da kroče na teren. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Vladan Đurđević sa 10, te Radomir Stojanović sa šest, po pet su dodali Bojan Tulendić i Nikola Knežević. Kod gostiju istakli su se Sead Dautović sa 7 i Mihret Husić sa 6 golova.

SLOGA - KONJUH 34:26 (18:12)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 200. Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović (oba iz Banja Luke). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Sloga 1(1), Konjuh 4(1). Isključenja: Sloga 6, Konjuh 6 minuta.
SLOGA: Bogdanović (8 odbrana), Bogdan Peštić 1(1), Stojanović 6, Đurđević 10, Tulendić 5, Stanković 1, Blagojević, Dejanović (5 odbrana, sedmerac), Ristić, Knežević 5, Maričić, Miličević 2, Nemanja Peštić 3, Đurić 1, Bajović (2 odbrane). Trener: Dejan Vasilić.
KONJUH: Bečić (4 odbrane), Husić 6, Muamer Hadžić, Pejkušić, Modrić 5, Čabaravdić (3 odbrane), Daurović 7(1), Alem Hadžić, Sinanović 1, Klopić, Ćasurović, Džinić 3, Halilović 3, Čamdžić, Kamberović. Trener: Davor Kadić.

Hercegovina 31 : 27 Krivaja
Maglaj 26 : 34 Borac M:TEL
Konjuh 30 : 34 Leotar
Sloboda 27 : 27 Gračanica
Sloga 36 : 25 Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač