Raspucani Vladan Đurđević vodio Slogu do pobjede

Raspucani Vladan Đurđević izrešetao mrežu Krivaje Foto: R.Šešlak

Rukometaši Sloge deklasirali su ekipu Krivaje iz Zavidovića slavivši više nego ubjedljivo 38:26. Sloga je u ovoj utakmici nastupila bez desnog beka Bojana Tulendića koji se razbolio neposredno pred utakmicu.  Razgoropađen i nemilosrdan je bio Vladan Đurđević koji je rešetao mrežu gostiju, postigao je 15 golova na ovoj utakmici i to sve iz igre.

Gosti su pružali otpor do 18.minuta kada su imali samo gol zaostatka 7:8. U 19.minutu Sloga je imala plus tri rezultat je glasio 10:7. Dva minuta prije kraja prvog poluvremena domaći odlaze na plus pet 17:12. S tom razlikom se odlazi na odmor, nakon 30 minuta igre na semaforu je stajao rezultat 18:13.

Krivaja je kakav takav priključak držala do 35.minuta kada je Sloga imala samo četiri gola prednosti 21:17. Od tog trenutka na terenu je samo postojao tim Sloge. U 42.minutu izabranici Dejana Vasilića nakon serije od 5:0 dolaze do velikih devet golova viška 26:17. Pet minuta kasnije razlika je bila dvocifrena u korist Dobojlija 29:18. Igrao se 55.minut kada iz brze kontre Vladan Đurđević postiže svoj četrnaesti gol za istu toliku razliku svog tima 35:21. Gosti su do kraja samo ublažili poraz za konačnih 38:26 za Slogu.

Najubojitiji u redovima Sloge pored već pomenutog Vladana Đurđevića sa 15 postignutih golova bili su još Dušan Miličević sa pet golova, te Miloš Teifunović sa četiri gola iz sedmerca. Kod Krivaje najefikasniji su bili Haris Bašić sa 8, dok su Adin Ćosić i Almas Polić dodali po 4 gola.
Sloga je u narednom kolu slobodna, dok će 18.maja na svom terenu dočekati Bosnu iz Sarajeva.

MRK Sloga Doboj

SLOGA - KRIVAJA 38:26 (18:13)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 150. Sudije: Marko Miljević i Zoran Petrović (oba iz Banja Luke). Delegat: Saša Sarajlić (Zenica). Sedmerci: Sloga 4(4), Krivaja 6(5). Isključenja: Sloga 10, Krivaja 4 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Dušan Miličević u 59.minutu.
SLOGA: Bogdanović (12 odbrana), Bogdan Peštić 3, Stojanović 3, Đurđević 15, Stanković 1, Trifunović 4(4), Blagojević, Dejanović, Ristić 1, Knežević 2, Maričić, Miličević 5, Nemanja Peštić 2, Đurić 2, Bajović (9 odbrana). Trener: Dejan Vasilić.
KRIVAJA: Omerović, Velagić 1, Salkić, Bašić 8(4), Velić 2, Ćosić 4, Sarajlić 2, Enis Avdić 1, Zvekić, Elmas Avdić 3(1), Telalović, Polić 4, Muhić (2 odbrane), Husanović 1, Hadžihasić (8 odbrana). Trener: Enes Avdić.
Igrač utakmice: Vladan Đurđević (Sloga)

Krivaja 31 : 34 Izviđač
Čapljina 33 : 41 Goražde
Gračanica 38 : 33 Sloga
Leotar 28 : 28 Sloboda
Borac M:TEL 27 : 25 Konjuh
Hercegovina 35 : 30 Vogošća