Remi Sarajeva i Želje

U okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Sarajevo je na stadionu Asim Ferhatović Hase ugostio ekipu FK Željezničar u 146. sarajevskom derbiju. Pobjednika nije bilo, a konačan rezultat glasio je 1:1. Susret je počeo prekidom koji je trajao tri minute zbog velike bakljade i dimne zavjese od strane Hordi zla na sjevernoj tribini stadiona Koševo.

Bordo tim je bolje otvorio susret nakon nastavka utakmice, prvo uzbuđenje na susretu vidjeli smo u devetoj minuti kada je Mujakić sjajno povukao loptu i pokušao uposliti Ahmetović, ali je Cocalić sjajno reagovao. U nastavku akcije lopta je stigla i do Suljića koji je šutirao daleko pored gola

Iskupio se Asmir Suljić već dvije minute kasnije za ovaj udarac i to na najbolji mogući način za navijače Bordo tima. Hebibović je u prvom naletu pogodio prečku, a lopta se odbila do Suljića koji u bliži ugao pogađa mrežu Željezničara za 1:0.

Naredna velika prilika viđena je u 19. minuti utakmice, a ovoga puta Hebibović je pogodio stativu, te je ostalo 1:0. U 27. minuti utakmice prvi udarac Željezničara prema golu Sarajeva, ali šut Gasala je bio lagana odbrana za Dizdarevića.

Igrala se 36. minuta utakmice kada je na Koševu viđen novi prekid ponovo izazvan zbog bakljade na sjevernoj tribini, pa je shodno tome sudijska nadoknada u prvom poluvremenu iznosila čak devet minuta. U dugoj sudijskoj nadoknadi jedini pokušaj imao je Ševkija Resić u petoj minuti nadoknade, ali je udaljenost sa koje šutirao bila preambiciozna za krilnog fudbalera Plavih.

U nastavku utakmice Edis Mulalić je sve karte bacio "u napad", a to se isplatilo u 66. minuti utakmice. Slobodan udarac sa desne strane je izveo Semir Štilić nisko po zemlji, a lopta je ušla u dalji ugao nakon što je zakačila Cocalića, ali i Dupovca.

Sarajevo je u 81. minuti utakmice imalo fenomenalnu priliku preko Ahmetovića, ali je Josip Bender još jedanput spasio svoj gol sjajnom intervencijom. Udarac je u finišu susreta "oprobao" i Andrej Đokanović koji je šutirao sa velike udaljenosti, ali lopta je otišla preko gola.

FK Sarajevo - FK Željezničar 1:1

Stadion: Asim Ferhatović Hase