XS
SM
MD
LG

Igman domaćin Radniku, GOŠK čeka Travnik

Igman, Konjic

U subotu se igra sedam utakmica 26. Kola m:tel Prve lige FBiH, zahvaljujući rezultatima iz 25. kola fudbaleri konjičkog Igmana su veoma blizu elite bh. fudbala, u ovom kolu Konjičani će u subotu 14, maja ugostiti hadžićki Radnik, dok će Gabljani i nedjelju biti domaćini NK Travniku koji je u zoni ispadanja.

Pretposljednje bihaćko Jedinstvo nakon domaće pobjede u prošlom kolu je gost gradačačke Zvijezde, dok će Mladost DK u goste banovićkoj Budućnosti.

Petoplasirani kakanjski Rudar  nakon pobjede u Hadžićima će ugostiti trećeplasirani tešanjski TOŠK, , a gračaničko Bratstvo sastav Goražda.

BFK Simm Bau u posljednja četiri kola, od mogućih 12, osvojio je 10 bodova, pobjede protiv Jedinstva, Tomislava i Radnika iz Hadžića i remi u Tešnju, je domaćin Gradini, dok će Orašje ugostiti Tomislava.

 

 Subota, 14.maj u 17:00 sati,  

Orašje : NK Orašje – NK Tomislav , glavni sudija: Antonio Tomić  (Kreševo),  pomoćnici : Selmin Osmančević (Zenica)  i Boris Bilješko (Novi Travnik), 4. sudija : Mario Pejić (Grude), delegat : Benjamin Terzić  (Zenica), posmatrač suđenja : Jasmin Topić (Cazin).

Kakanj : FK Rudar – NK TOŠK, Sanel Silić (Cazin), Antonio Marčinko (Čitluk) i Sanel Grljević (Mostar), Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Irfan Budimlić (Cazin), Vedran Zovko (Mostar).

Maglaj: BFK Simm Bau -  OFK Gradina , Nihad Ljajić (Srajevo), Edin Redžović (Sarajevo) i Anis Kalajdžić (Mostar), Deni Ćattibović (Sarajevo) , Miro Pandžić (Sarajevo), Sead Muratović (Goražde) .

Konjic : FK Igman – FK Radnik, Haris Halkić   (Sanski Most ), Edin Zjakić (Bihać) i Amir Hušidić (Velika Kladuša), Samir Kapo  (Kakanj), Mensud Drljević (Goražde),Ahmet Ibranović (Gradačac) .

Gradačac :  NK Zvijezda – NK Jedinstvo , Juraj Kovčić  (Prud) , Mirza Ćehaja i Senad Aleta, Ernis Džemidžić  svi Goražde, Ratko Bošnjak  (Vitez), Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo).

Gračanica  : NK Bratstvo – FK Goražde, Jure Delić (Mostar), Filip Jarić (Brčko) i Perica Maskaljević (Donja Mahala) , Emir Spahalić (Mostar), Ivan Tolić  (Odžak), Besim Dervišbegović (Orašje) .

Banovići : FK Budućnost – FK Mladost DK , Sandi Ljevo  (Mostar), Adnan Ibrahimović (Brčko) i Sehmin Hakalović (Konjic), Ilija Orkić  (Matići), Ivo Karačić (Čitluk), Marko Petrić (Prud).

Nedjelja, 15. maj u 17:00 sati, ,

Gabela : NK GOŠK – NK Travnik , Ermin Hadžović  (Sarajevo), Mirza Tičić (Sarajevo) i Marko Grebenar (Livno), Elvedin Topuzović (Tuzla), Mario Ivković (Livno),  Edis Zukić (Tuzla).


27 .kolo Prva liga FBiH
GOŠK : Zvijezda
Travnik : Bratstvo
Goražde : Budućnost
Mladost : Simm Bau
Gradina : Rudar
TOŠK : Igman
Radnik : Orašje
Tomislav : Jedinstvo
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Igman 26 17 7 2 58
2 GOŠK 26 15 9 2 54
3 TOŠK 26 13 8 5 47
4 Budućnost 26 12 10 4 46
5 Rudar 26 12 7 7 43
6 Bratstvo 26 12 5 9 41
7 Gradina 26 12 3 11 39
8 Orašje 26 10 6 10 36
9 Goražde 26 10 5 11 35
10 Zvijezda 26 7 9 10 30
11 Radnik 26 5 12 9 27
12 Simm Bau 26 6 8 12 26
13 Travnik 26 5 10 11 25
14 Mladost 26 7 3 16 24
15 Jedinstvo 26 6 4 16 22
16 Tomislav 26 4 4 18 16