Salines prvi finalista U19 Premijer lige BiH

Foto/ Vasilije Marković

Juniori Salinesa prvi su finalisti Premijer lige BiH za ovu sezonu.

U prvom polufinalu završnog turnira u Istočnom Sarajevu Salines je sa 5:1 savladao Hercegovinu iz Širokog Brijega, po viđenom i potpuno zasluženo.

Salines je prvi i stigao do vodstva, strijelac je bio Benjamin Smajić u drugoj minuti. Ipak, poslije lijepe akcije Mario Kolobarić pogađa dvije minute kasnije i izjednačuje na 1:1, da bi samo što se krenulo sa centra Miloš Todorić jako lijepo pogodio za 2:1.

Poslije greške golmana u 13. minuti Miloš Radujković pogađa za 3:1, da bi u posljednjim sekundama prvog poluvremena Predrag Rajić zvao timeout za posljednju akciju koju sjajno izvode, a Benjamin Smajić je završava pogotkom.

U drugom poluvremenu Hercegovina je sa viškom pokušala da nadoknadi rezultat, nisu uspjeli, a vidjeli smo samo još pogodak Miloša Todorića za 5:1.

MNK HERCEGOVINA - FC SALINES 1:5 (1:4)
Sportska dvorana u Istočnom Novom Sarajevu
Gledalaca: 50
Sudije: Slavoljub Gogić i Zoran Soknić (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Smajić 2, 1:1 Kolobarić 4, 1:2 Todorić 5, 1:3 Radujković 13, 1:4 Smajić 15, 1:5 Todorić 22
Žuti kartoni: -

MNK HERCEGOVINA: Jelić, Kolobarić, Ćorić, Ivanković, Skoko, H. Sabljić, Lasić, Topić, Zovko, Ljubić, Mabić, Sesar, Vukoja, G. Sabljić

SALINES: Jašarević, Mujabašić, Smajić, Todorić, Radujković, Topić, Abdić, Hujdur, Jukić

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred