Doboju treće mjesto u juniorskoj Premijer ligi

Foto/ Vasilije Marković

Futsaleri Doboja osvojili su treće mjesto u U19 Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

U utakmici za treće mjesto Dobojlije su savladale Hercegovinu iz Širokog Brijega nakon penala u jednoj zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici do samog kraja.

Pogotkom Marija Kolobarića u šestoj minuti Hercegovina dolazi do vodstva, ali dvije minute kasnije Boban Bosić donosi izjednačenje. Pred sami odlazak na poluvrijeme Stefan Janković pogađa i dovodi Doboj do 2:1.

U nastavku susreta velika borba, Hercegovina je probala i sa viškom, ali bezuspješno do samog kraja, pa i pored nekoliko odličnih prilika na obje strane stajalo je 2:1 na semaforu sve do posljednjih sekundi utakmice kada Jago Skoko ostaje zaboravljen na drugoj stativi i pogađa za 2:2 i odvodi utakmicu u produžetke.

Do prvog pogotka u produžecima stiže Doboj. Belmin Starčević je pronašao put do mreže kao višak i pogodio za 3:2, da bi u 37. minuti Gabriel Sabljić pogodio za 3:3 i otišlo se u penale.

U penal lutriji golman Dobojlija izrasta u junaka utakmice i donosi treće mjesto svojoj ekipi.

MNK HERCEGOVINA - FC DOBOJ 3:3 (1:2) pen: 5:6