OFK Pridjel bolji u derbiju od Slobode GS

U derbi utakmici 23.kola Područne lige Doboj-Brod ekipa OFK Pridjel slavila je na gostovanju protiv Slobode GS iz Grabovice rezultatom 2:0. Ovom pobjedom OFK Pridjel je napravio još jedan korak ka plasmanu u viši rang. Oni drže sve u svojim rukama, u ovim trenucima zaostaju dva boda u odnosu na lidera Rudara iz Stanara, ali Rudar ima utakmicu više. Ukoliko Pridjelčani zabilježe sve pobjede do kraja ostvarit će plasman u Regionalnu ligu grupa Centar.
Sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu. Gosti dolaze u vođstvo 0:1 u 7.minutu a strijelac je bio Andrej Janjanin. Na 2:0 za Pridjel povisio je Adin Rahmanović u 32.minutu.

SLOBODA GS - OFK PRIDJEL 0:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Janjanin u 7, 0:2 Rahmanović u 32.minutu. Pomoćni teren stadiona Luke u Doboju. Gledalaca: 200. Sudija: Goran Ilić (Doboj). Pomoćnici: Dragan Ninković i Danko Šljivić (oba iz Doboja). Delegat: Marko Martić (Doboj). Žuti kartoni: Starčević, Jovanović, Boris Aladžić, Đedovac (Sloboda GS), Kršić, Dostanić, Janjanin, Slobodan Petrović, Čanić (OFK Pridjel).
SLOBODA GS: Radić (od 46.minuta Lazić), Starčević, Jovanović (od 36. Žilarević), Rekanović, Danijel Aladžić (od 15. Bijelić), Boris Aladžić, Radulović, Đedovac, Ninković, Božanović, Račić (od 46. Šarčević).
OFK PRIDJEL: Sejmenović, Kitić, Maksimović, Kršić, Nikolić (od 48.minuta Jozić), Dostanić (od 59. Momir Petrović), Rahmanović (od 65. Jović), Mitrović (od 65. Čanić), Janjanin, Slobodan Petrović, Gligorić.

Igrač utakmice: Igor Kršić (OFK Pridjel)