Remi na Grbavici

FK Borac

Željezničar i Borac podelili su sinoć bodove u zaostaloj utakmici 29. kola m:tel Premijer lige BiH, odigranoj na Grbavici. Bila je ovo utakmica za prestiž dva protivnika, Banjalučani su obezbedili plasman na međunarodnu scenu, a plavi sa Grbavice pauziraće i ovu sezonu sa međunarodnim utakmicama.
Najbliži pogotku u prvom poluvremenu bio je napadač Banjalučana Jovo Lukić u 17. minutu. Odlično je šutirao napadač Borca, golman Želje Josip Bender vrhovima prstiju okrznuo je loptu, koja je nakon toga pogodila prečku… Bilo je to sve vredno pomena u prvom delu. Željezničar je zatim uzvratio udarcem u okvir gola, šut Benjamina Šehića zaustavila je stativa u 65. minutu. Osam minuta pre kraja viđena je nova stativa, ovog puta je šutirao rezervista Ermin Zec na gol Borca.
Ritam utakmice je bio intenzivan, oba tima su pokazala želju, ali golovi su ipak izostali, tako da je susret okončan s nepopularnih 0:0, a za to su, oumeđu ostalog, najzaslužnija i dva golmana, domaći Josip Bender i gostujući Nikola Ćetković, inače igrač ovog susreta.

Željezničar – Borac    0:0

Stadion: Grbavica u Sarajevu. Gledalaca: 1.800. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Žuti kartoni: Štilić, Blažević (Željezničar), Lukić, M. Brkić (Borac).
ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Cocalić, Kosorić, Blažević, Hajdarević, Mekić, Subašić (od 80. Bekrić), Šehić (od 80. Beća), Štilić, Hodžić (od 63. Zec).
BORAC: Ćetković, Cucin, Vojnović, Bošnjak, Kujundžić, M. Brkić, Ćorić (od 46. Mols), Begić, Meleg, Jović (od 67. Subić), Lukić (od 81. Moraitis).

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski