Sanderlend se vratio u Čempionšip

Fudbaleri Sanderlenda vratili su se u Čempionšip. Nakon četiri godine provedene u trećem rangu, Sanderlend se u Čempionšip plasirao pobjedom u finalu plej ofa Lige 1. ''Crne Mačke'' savladale su Vikomb sa 2-0.

Sanderlend je mnogo bolje otvorio meč. Prvu šansu imao je Pričard ali nekadašnji omladinac Totenhema nije pogodio. Potom je šansu imao i Stjuart ali ostalo je 0-0. Golom Embltona u 12. minuti, Sanderlend je poveo.

Potom je ekipa Aleksa Nilija umrtvila ritam i čuvala je vodstvo. Prvu šansu u nastavku imao je Sanderlend preko Stjuarta ali nije bilo gola. U 60. minuti, prva prava prilika za Vikomb ali je Vouks nije iskoristio. U 79. minuti, Stjuart je pogodio za 2-0 te je tako postavio konačan rezultat.

Pored Sanderlenda, u Čempionšip idu i ekipe Vigana i Roterama.