Goleada u Foči za kraj sezone

Fudbaleri Sutjeske iz Foče savladali su u posljednjem kolu Prve lige Republike Srpske Zvijezdu 09 sa 4:3.

Pred sami početak utakmice prolom oblaka i jaka grmljavina su pogodili Foču, pa je u uvodnim minutama bio teren i poprilično natopljen.

Sutjeska do vodstva dolazi već u trećoj minuti utakmice. Nikola Mojović je poslao lijepu loptu na stranu za Dejana Mojovića, ovaj sjajno centrirao, a  Boško Radović na drugoj stativi pogađa za 1:0.

Napadala je Sutjeska u prvom poluvremenu, najbolju šansu je imao Ognjen Pljevaljčić koji je makazicama probao, a Milun Avramović krajnjim naporom odbranio taj šut. Tom prilikom golman Zvijezde 09 je udario bradom u stativu i zaradio šest konaca, a na svu sreću osim toga nije bilo većih posljedica.

U 40. minuti Zvijezda 09 dolazi do izjednačenja. Muamer Svraka je imao slobodan udarac kod aut linije, želio je da centrira, ali lopta prolazi sve fudbalere i završava u mreži Pajevića.

Na startu drugog poluvremena Zvijezda 09 okreće rezultat. Dejan Živković je pogodio za 1:2. Ipak, samo dvije minute kasnije Ognjen Pljevaljčić postiže gol za 2:2, da bi u 60. minuti Boško Radović drugim golom ponovo preokrenuo rezultat.

U 77. minuti Sutjeska dobija penal, a Nikola Mojović ga pretvara u pogodak, da bi konačnih 4:3 u 83. minuti postavio iz penala također Andrija Janjić.

Uručena nagrada

Nikoli Mojoviću, kapitenu Sutjeske, pred početak utakmice uručena je nagrada SportDC portala za najboljeg fudbalera Prve lige Republike Srpske. Nagradu je uručio urednik portala, Stefan Papaz.